Komunikacja 16 sie 2021 | mk
Triathlon Polska. W weekend dużo zmian w organizacji ruchu!

fot. Anna Kopeć (archiwum)

W związku z imprezą Metalkas Ocean Lava Triathlon Polska w sobotę i niedzielę (21–22 sierpnia) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na trasie z Bydgoszczy do Borówna, na której odbędzie się etap rowerowy. Z utrudnieniami trzeba będzie liczyć się także w Myślęcinku – miejscu rywalizacji biegowej.

Etap pływacki zostanie zorganizowany w jeziorze w Borównie.

Trasa kolarska dla dystansu IM będzie przebiegać na odcinku Borówno – Nekla – Pauliny – Nekla – Kotomierz – następnie ulicami Bydgoską, Słowackiego do ulicy Jeździeckiej, ulicą Jeździecką do ulicy Gdańskiej do stadionu Zawiszy; natomiast dla dystansu 1/2 IM odcinek będzie krótszy o fragment trasy Nekla – Pauliny.

Etap biegowy będzie odbywał się alejkami spacerowymi w Myślęcinku, ścieżką wzdłuż ulicy Gdańskiej, następnie ulicami Konną i Hipiczną do ulicy Rekreacyjnej. Na dystansie IM uczestnicy będą pokonywali 8 pętli, na 1/2 IM – 4 pętle. 

fot. Anna Kopeć, archiwum

W sobotę (21 sierpnia) utrudnienia potrwają do godziny 17.00 na trasach rowerowych i do godz. 22.00 na trasach biegowych (Myślęcinek), a w niedzielę (22 sierpnia) – do godziny 12.00.

Dla kierowców zamknięte zostaną: ulica Jeździecka, ulica Gdańska na odcinku od Szosy Gdańskiej do ulicy 11 Listopada, ul. Rekreacyjna. Dojazd do Myślęcinka możliwy ulicą Zamczysko. Na skrzyżowaniu z ulicą Gdańską ruchem kierować będą sygnaliści; będzie możliwość przejazdu prosto przez skrzyżowanie.

W obrębie Myślęcinka nastąpią równiez zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Ruch autobusowy będzie wyłączony z obsługi odcinka ulicy Gdańskiej: w sobotę (21 sierpnia) – w godz. 6.30 – 17.30,  w niedzielę (22 sierpnia): w godz. 9.00 – 12.00. Tramwaje nie będą obsługiwać pętli Las Gdański w sobotę w godz. 11.30 – 22.30 i w niedzielę w godz. 9.00 – 13.30.

Wprowadzone zostaną następujące zmiany w kursowaniu autobusów:

Linia nr 52
Wszystkie kursy w układzie stałym wydłużone do Podkowy zostaną skrócone do pętli Dworzec Leśne (poza kursem 5:10) oraz do pętli Myślęcinek.

Linia nr 82 - kursy zostaną skrócone do pętli Zamczysko.

Linia nr 93

Kursy do i z Niw realizowane będą trasą czasowo zmienioną ulicami Modrzewiową, Alejami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Armii Krajowej. Od przystanku Osielsko / Myślęcinek powrót na oryginalną trasę.

Z obsługi pasażerskiej wyłączone będą przystanki:  Gdańska / Jeździecka, Myślęcinek, Las Gdański, Modrzewiowa / Gdańska, Leśne (w ciągu ulicy Modrzewiowej po zachodniej stronie od ronda Żołnierzy-Górników).

Na trasie objazdu wprowadzone zostaną dodatkowe przystanki: Armii Krajowej / Jeździecka (przystanek 52) w kierunku pętli Dworzec Leśne, Armii Krajowej / Zamczysko (przystanek PKS i 52),  Leśne (w ciągu ulicy Modrzewiowej po wschodniej stronie od ronda Żołnierzy-Górników).

Linia nr 94 -
kursy zostaną zawieszone do godziny 17.30 w sobotę i godziny 12.00 w niedzielę.

Linia nr 98 (tylko w sobotę)
- kurs o godzinie 13.47 z pętli Przylesie zostanie zawieszony.

Zmiany dotyczyć będą także kursowania tramwajów:

Linia nr 1 - tramwaje tej linii zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną do pętli Bielawy.
Linia nr 2 - tramwaje zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną do pętli Rycerska.
Linia nr 10 - tramwaje zostaną skierowane na trasę czasowo zmienioną do pętli Bielawy.

mk Autor