Komunikacja 29 wrz 13:01 | kp
UWAGA! Od czwartku zmiany w  ruchu na Kujawskiej

fot. ZDMiKP

ZDMiKP w Bydgoszczy informuje, że od czwartku (1 października) wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na budowie ul. Kujawskiej. Drogowcy zapowiadają też testowe przejazdy tramwajów.

Jeśli pogoda będzie dopisywać, wraz z początkiem miesiąca, otwarta ma zostać jezdnia ul. Bernardyńskiej (przy Holiday Inn i stacji paliw). Nowa organizacja (na zbiegu ul. Bernardyńska - Wały Jagiellońskie - Kujawska) przywróci rondo.

Tak jak do tej pory, nie będzie możliwy wjazd z ul. Bernardyńskiej w pl. Kościeleckich. Z kolei na Zbożowym Rynku trwają prace przy budowie chodnika. Z uwagi na to, ruch pieszy będzie przeniesiony na wykonaną część jezdni ul. Długiej (przy sklepach i klubie Jack).

Stare urządzenia dylatacyjne

– Minimalizując utrudnienia w ramach przebudowy ul. Bernardyńskiej, wymieniliśmy też urządzenia dylatacyjnego (łączenia płyt mostu) na Moście Bernardyńskim. Urządzenie miało już 20 lat i dalsza eksploatacja zagrażała trwałości obiektu – przekazuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

fot. ZDMiKP

– Dzięki takiej koordynacji dwóch niezależnych zadań, nie trzeba będzie wprowadzać w przyszłości dodatkowych utrudnień – dodaje rzecznik. W tym samym czasie trwają także prace malarskie związane ze stalowymi elementami na moście i dojazdach. Kolor ciemnozielony zyskają m.in. balustrady i słupy trakcyjne.

Kolejne ulice do dyspozycji kierowców

– W najbliższych tygodniach sukcesywnie będą uruchamiane kolejne ulice i dojazdy do nowej trasy – przekazuje Tomasz Okoński. – W kolejnych tygodniach udostępniona do ruchu zostanie: ul. Długa, pl. Kościeleckich, ul. Chołoniewskiego do Solskiego, a ruch na ul. Kujawskiej (przy stacji paliw) przy Karpackiej będzie przełożony na nowe jezdnie. Prace przeniosą się na ul. Kujawską przy Konopnickiej.

W najbliższym czasie ZDMiKP planuje także prowadzić pierwsze testowe przejazdy tramwajów nowym torowiskiem na ul. Kujawskiej.

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

kp Autor