Komunikacja 11 sie 13:21 | mk
Zakończono budowę pięciu parkingów Park & Ride w Bydgoszczy

fot. Urząd Miasta Bydgoszcz (Bydgoszcz.pl)

Szlabany, kamery i parkometry zostały zamontowane już przy wszystkich pięciu parkingach P+R w Bydgoszczy. – Przy pobraniu biletu parkingowego w systemie Park and Ride, przejazd komunikacją miejska będzie darmowy – informują drogowcy. System zacznie działać jesienią.

Inwestycje typu park & ride mają zachęcać kierowców do korzystania z komunikacji publicznej i w konsekwencji ograniczać ruch samochodowy w centrum miast.

W Bydgoszczy w ramach projektu powstały parkingi przy: rondzie gen. S. Maczka – 75 miejsc (zadanie zakończone), pętli Przylesie – 160 miejsc (trwają odbiory), pętli Las Gdański – 120 miejsc (zadanie zakończone), rondzie Kujawskim – 140 miejsc (zadanie zakończone), ul. Grudziądzkiej (obiekt wielopoziomowy 570 miejsc – połowa dla strefy płatnego parkowania, zadanie zakończone).

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

Zgodnie z uchwałą przyjętą przez Radę Miasta osoby korzystające z parkingów należących do systemie P+R będą mogły podróżować za darmo komunikacją publiczną, na podstawie biletu parkingowego .

– Końcowa opłata za parkowanie uzależniona będzie od liczby pasażerów i czasu postoju. Maksymalna opłata za dzienne parkowanie pojazdu wyniesie od 12 zł (w przypadku jednego lub dwóch pasażerów) do 25,5 zł (w przypadku pięciu pasażerów) – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Wyższe stawki będą obowiązywać na parkingu przy ul. Grudziądzkiej (od 36,5 do 38 zł za cały dzień w zależności od liczby pasażerów).

fot. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

Kierowcy będą mogli także korzystać z aplikacji z modułem naprowadzania, zmieniającym się w zależności od zajętości miejsc na poszczególnych parkingach. – System będzie monitorowany na bieżąco w Centrum Nadzoru, który został już przygotowany w Urzędzie Miasta przy ul. Grudziądzkiej. System wraz z parkingami zostaną uruchomione jesienią tego roku – czytamy na stronie ZDMiKP w Bydgoszczy.

Na podstawie komunikatu Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

mk Autor