Komunikacja 22 lip 2020 | Redaktor
Zmiany na Focha i Nakielskiej. „Trójką” nie pojedziemy

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Od 25 lipca (sobota) ma zostać zamknięte torowisko od węzła Garbary do pętli Wilczak. Pasażerów czekają tymczasowe zmiany w kursowaniu linii tramwajowych.

Torowisko na tym odcinku zostanie wyremontowane. Na czas robót linia nr 1 kursować będzie na trasie Las Gdański – Rycerska, a linia nr 3 zostanie zawieszona. Na rozładowanie obłożenia mają pozwolić wzmocnienia linii nr 5, we wszystkie dni tygodnia.

Linie autobusowe nr: 56, 62 i 90 będą zatrzymywały się dodatkowo na wysokości przystanków tramwajowych Nakielska / Wrocławska oraz Nakielska / Słoneczna, w obydwu kierunkach.

mat. ZDMiKP

W dni powszednie funkcję komunikacji zastępczej pełnić będą: linie nr 62 i 90 (na odcinku węzeł Garbary – pętla Wilczak) oraz linia nr 56 (na odcinku r. Grunwaldzkie – pętla Wilczak), a w soboty, niedziele i święta linie nr 56 i 90 (na odcinku węzeł Garbary – pętla Wilczak; w te dni węzeł Garbary będzie obsługiwany każdym kursem 56).

Bilety jednorazowe z linii tramwajowych nr 1 i 5 po przesiadce będą honorowane na liniach nr: 56, 62, 90 od węzła Garbary do pętli Wilczak i odwrotnie.

Rozłady jazdy dostępne są na stronie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. 

źródło: ZDMiKP

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor