Komunikacja 27 paź 13:14 | kp
Zmiany w komunikacji miejskiej. Więcej kursów jednej linii

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy informuje, że w związku z wprowadzonymi limitami w transporcie publicznym uruchomione zostają nowe kursy linii autobusowej nr 68.

Obecnie w komunikacji miejskiej zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących lub 30 proc. całej pojemności pojazdu. Wprowadzone ograniczenia, związane z pandemią koronawirusa, sprawiają, że wielu pasażerów może mieć utrudniony dostęp do komunikacji miejskiej. Aby ułatwić mieszkańcom poruszanie się po mieście, wprowadzone zostają dodatkowe kursy.

Od środy (29 października) dublowana będzie linia autobusowa nr 68. – Obecnie po bydgoskich ulicach jeździ prawie cały tabor. Pozostały tylko pojedyncze autobusy i tramwaje, które będą wykorzystane do dalszych wzmocnień lub jako wozy zastępcze w przypadku ewentualnych awarii – przekazuje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Przypominamy, 19 października wprowadzone dodatkowe kursy linii 77 i 68, dzień później, w godzinach szczytu, wprowadzono wzmocnienia dla linii autobusowej nr 76, a od 22 października wzmocniona została linia nr 61.

Czytaj także: Komunikacja miejska 1 listopada. Pełna mobilizacja taboru

Na podstawie: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy

kp Autor