Komunikacja 18 maj 12:37 | Redaktor
Zmiany w ruchu na Wyspie Młyńskiej. Parkowanie mocno ograniczone

Kierowcy chętnie parkowali przy Młynach Rothera/archiwum, fot. Anna Kopeć

Zamknięcie dla samochodów mostu w ciągu ul. Ku Młynom i mocne ograniczenie parkowania to niektóre zmiany, które zapowiadają bydgoscy drogowcy. Wyspa Młyńska ma być dostępna przede wszystkim dla pieszych i rowerzystów.

Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej tłumaczy, że wraz z otwarcie tarasów Młynów Rothera na wyspie wzrosła liczba spracerowiczów. Podobnie jak na Starym Rynku, mają pojawić się rozwiązania uprzywilejowujące pieszych i rowerzystów.

Zmiany zostaną wprowadzone jeszcze przed wakacjami, prawdopodobnie w pierwszej połowie czerwca:

- parkowanie na Wyspie Młyńskiej będzie mocno ograniczone, a ruch pojazdów będzie możliwy tylko dla kierowców dojeżdżających do posesji zlokalizowanych na Wyspie;
- mostek w ciągu ul. Ku Młynom będzie dostęny wyłącznie dla służb miejskich i drogowych;
- przejazd od strony ul. Focha będzie możliwy tylko dla pojazdów dojeżdżających do posesji i dostaw towarów. Kierowcy chcąc wyjechać z Wyspy Młyńskiej również będą musieli skorzystać z ulicy Focha;
- wzdłuż ulic Mennica pojawią się zakazy parkowania z tabliczkami informującymi o ewentualnym odholowaniu źle zaparkowanego pojazdu. Parkowanie będzie możliwe wyłącznie na miejscach do tego wyznaczonych.

Nie zaparkujemy już w sąsiedztwie zrewitalizowanych Młynów. – W związku z budową wielopoziomowego parkingu P+R na Grudziądzkiej zdecydowaliśmy się również na likwidację parkingu przed Młynami Rothera. W jego miejscu powstało szerokie dojście dla pieszych, gdzie powstaną jeszcze elementy małej architektury – wskazują drogowcy.

To kolejny etap ograniczania ruchu samochodowego na Starym Mieście. Wcześniej podobne rozwiązania zastosowano na Starym Rynku i przyległych ulicach.

źródło: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, oprac. mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor