Teatr Niebopiekło szuka odpowiedzi, skąd bierze się zło

Magdalena Gill | 22 mar 2017 Niezależny teatr Niebopiekło pokaże w klubie Mózg najnowszy spektakl „Ludzie mówią...”. - Penetrujemy w nim zakamarki ludzkich ułomności i szukamy odpowiedzi na pytanie: „skąd zło?” - tłumaczą członkowie zespołu.

Awantura o teatr po wyborze nowego dyrektora

Magdalena Gill | 20 mar 2017 Po rekomendacji Łukasza Gajdzisa na nowego szefa teatru, przeciwnicy linii repertuarowej Pawła Wodzińskiego odetchnęli. Jego zwolennicy jednak nie zamierzają ustąpić – żądają upublicznienia dokumentów konkursowych, a aktorzy zapowiadają protesty.

Spotkanie z ks. Janem Sochoniem w Galerii Autorskiej

Redakcja | 20 mar 2017 Jan Kaja i Jacek Soliński zapraszają na spotkanie autorskie połączone z promocją książki „Człowiek i twórczość”. Zdarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy grafiki i obrazów Jana Kaji i Jacka Solińskiego pt „Obszar nieograniczony”. Fragmenty tekstów przeczyta Mieczysław Franaszek.

Nowa instytucja kultury w Bydgoszczy otwarta

Magdalena Liczkowska | 18 mar 2017 Zabytkowy budynek dawnej rzeźni przy galerii Focus Mall ma nowych najemców. Właśnie otwarto w nim Bydgoskie Centrum Sztuki oraz Sopocki Dom Aukcyjny.

Piąte urodziny kina Orzeł

Redaktor | 14 mar 2017 Przez trzy dni – od 16 do 18 marca – kino Orzeł świętować będzie swoje piąte urodziny. Na ten mały jubileusz przygotowano wiele atrakcji filmowych i nie tylko.

Ambitne brzmienie Bydgoszczy

Redakcja | 11 mar 2017 Nasza scena muzyki niezależnej jest w Polsce dobrze rozpoznawalna. W mieście działają cenione przez słuchaczy w całym kraju kapele z niemal każdego gatunku – od metalu i rocka, przez reggae, po jazz i hip hop.

Wiosnę Bydgoszcz będzie przeżywać na ludowo

Andrzej Pawełczak | 9 mar 2017 Powoli staje się tradycją, że moment przejścia zimy w wiosnę Bydgoszcz przeżywa na ludowo. Chcemy tańczyć, wzruszać się, poznawać. Temu właśnie służą Ethniesy, festiwal organizowany przez Miejskie Centrum Kultury.

Ziemia Bydgoska na festiwalu w Peru

Magdalena Gill | 8 mar 2017 Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska promuje nasze miasto na Światowych Spotkaniach Folklorystycznych „Mi Peru” w Limie.

„Taneczne miraże” w Pałacu Młodzieży

Redakcja | 7 mar 2017 11 marca w Pałacu Młodzieży odbędzie się siedemnasta edycja ogólnopolskiego konkursu „Taneczne miraże”. Po raz pierwszy w historii wydarzenia, oprócz zespołów, na scenie zaprezentują się także soliści.