Description of Image

„Taneczne miraże” w Pałacu Młodzieży

Redakcja | 7 mar 2017 11 marca w Pałacu Młodzieży odbędzie się siedemnasta edycja ogólnopolskiego konkursu „Taneczne miraże”. Po raz pierwszy w historii wydarzenia, oprócz zespołów, na scenie zaprezentują się także soliści.

Stypendium za scenariusz filmu o Bydgoszczy

Redaktor | 6 mar 2017 Autorzy scenariuszy filmów dziejących się w Bydgoszczy, mogą liczyć na trzymiesięczne stypendium w ramach programu Bydgoska Tożsamość Filmowa, realizowanego w Miejskim Centrum Kultury.

Droga Krzyżowa skomponowana przez bydgoszczanina

Magdalena Gill | 6 mar 2017 Połączone chóry i zespoły z Bydgoszczy i Niemcza, a także orkiestra złożona z młodych muzyków wystąpią w muzycznej Drodze Krzyżowej, skomponowanej przez bydgoszczanina Michała Biechowskiego.

Paradoks Bartłomieja Siwca [RECENZJA]

Redaktor | 4 mar 2017 Zbiór miniatur bydgoskiego pisarza „Przypadek Pana Paradoksa” wydany przez Galerię Autorską jest – pewnie wbrew intencjom autora – świetnym materiałem reklamowym transcendencji.

Najwięksi komponowali dla Szwalbego

Magdalena Gill | 23 lut 2017 – Andrzej Szwalbe to dla mnie postać-legenda – mówił Wojciech Kilar. – Zawsze byłem o niego zazdrosny – wspominał Henryk Mikołaj Górecki. Krzysztof Penderecki najchętniej ściągnąłby go do Krakowa.

Młoda kultura w regionie zagrożona

Magdalena Gill | 22 lut 2017 Minister Kultury o połowę obciął budżet programu „Bardzo Młoda Kultura” na 2017 r. Zagrożone są przedsięwzięcia kulturalne, planowane na wsiach i w małych miejscowościach całego regionu.

Dramat bydgoszczanina na warszawskim festiwalu

Magdalena Gill | 15 lut 2017 Spektakl „Prawda”, napisany przez bydgoskiego twórcę Jarosława Jakubowskiego, z Łukaszem Simlatem w roli głównej, pokazany został podczas warszawskiego festiwalu „Teatroteka”.

Mia i Sebastian walczą o Oskary

Redaktor | 15 lut 2017 „La la land” to cudowny musical z genialną choreografią i pięknym śpiewem. Emma Stone i Ryan Gosling  wprowadzają widza w świat lekkości, uroku i piękna.