Kultura 26 gru 2018 | Redaktor

Na prezentację unikatowej gitary National z 1937 roku oraz koncert okolicznościowy zaprasza w czwartek (27 grudnia) Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury.

Instrument firmy National z 1937 roku modelowo i rocznikowo jest identyczny z widniejącym na kultowej okładce płyty „Brothers in Arms” zespołu Dire Straits. Wydarzenie jest zwieńczeniem renowacji tego zabytkowego instrumentu, którą w minionym roku przeprowadził Jędrzej Kubiak.

Renowacja została przeprowadzona dzięki stypendium artystycznemu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami.

Gościem specjalnym drugiej części koncertu będzie Magda Piskorczyk.

fot. Darek Dąbrowski

Jędrzej Kubiak – gitarzysta specjalizujący się w instrumentach rezofonicznych zwanych gitarami „dobro”. Autorytet w ich dziedzinie, wykłada, publikuje, prowadzi konsultacje i warsztaty gitarowe. Serwisuje i buduje instrumenty dla muzyków z całego kraju, miłośnik amerykańskiego folku i przedwojennych gitar firmy National. Muzyk uniwersalny, jego brzmienie słychać na płytach spod znaku folku, awangardy, bluesa, bluegrassu, popu i poezji śpiewanej.

Magda Piskorczyk – wokalistka, multiinstrumentalistka, aranżer i kompozytor. Dwukrotna półfinalistka międzynarodowego konkursu IBC w Memphis. Siedmiokrotna Wokalistka Roku w plebiscycie kwartalnika „Twój Blues”. Regularnie koncertuje ze swym zespołem, gość festiwali międzynarodowych, m.in. w Niemczech, Skandynawii, Luksemburgu, Anglii, na Węgrzech, we Francji i na Tajwanie.

Koncert: Jędrzej Kubiak i przedwojenne instrumenty firmy National

27 grudnia (czwartek), godz. 18.00

Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6 w Bydgoszczy, wstęp wolny

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor