Kultura 18 maj 2020 | Redaktor
Muzuem otwiera kolejne oddziały. W tym ECP

W przestrzeni zwiedzania Europejskiego Centrum Pieniądza może przebywać tylko jedna osoba /fot. Jacek Kargól

Od 19 maja dla zwiedzających zostaną otwarte trzy kolejne oddziały Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Będzie można wybrać się do Spichrzy nad Brdą, Galerii Sztuki Nowoczesnej oraz Europejskiego Centrum Pieniądza. Dla wszystkich obiektów opracowano zasady bezpieczeństwa.

Od 12 maja można już zwiedzać Exploseum (o nowych zasadach czytaj tutaj).  Za tydzień natomiast udostępnione zostaną ekspozycje w kolejnych obiektach MOB.

W Spichrzach nad Brdą (ul. Grodzka 7-11), oprócz stałej wystawy historycznej „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”, będzie można zwiedzać ekspozycję czasową przybliżającą życie bydgoszczan i wydarzenia, które doprowadziły do włączenia miasta w granice państwa polskiego – „Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920”.

fot. Tymon Markowski

W Europejskim Centrum Pieniądza (ul. Mennica 4) można obejrzeć skarb bydgoski; natomiast w Galerii Sztuki Nowoczesnej (ul. Mennica 8) dostępne są dzieła z dziedzin malarstwa, rzeźby, fotografii artystycznej i nowych mediów.

Przedłużona zostaje wystawa „Mistrzowie”, na której zobaczyć można dzieła artystów, których nazwiska na trwałe zapisały się w historii sztuki od XVII do początku XX wieku.

fot. Jacek Kargól

Każdy oddział, ze względu na różnorodną specyfikę, będzie dostępny pod określonymi warunkami oraz wytyczonymi na nowo ścieżkami zwiedzania. Wszytko to ma zapewnić jak największe bezpieczeństwo.

W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego obowiązują procedury sanitarne zgodne z zasadami panującymi także w innych miejscach użyteczności publicznej. Zwiedzanie będzie możliwe tylko w maseczce ochronnej zakrywającej nos i usta oraz przy zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego (2 metry).

Przy wejściu do budynku obsługa Muzeum wskaże miejsca dezynfekcji rąk, na życzenie zwiedzając udostępni także jednorazowe rękawiczki. W każdym z budynków będzie mogła jednocześnie znajdować się ograniczona liczba osób.

Do zwiedzania wystaw MOB zaprasza gości indywidulanych od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-16.00. Natomiast tymczasowo zawieszona jest możliwość zwiedzania przez grupy zorganizowane, nadal nie będą się także odbywać zajęcia edukacyjne.

Nowy regulamin zwiedzania dostępny jest na stronie internetowej Muzeum. 

mat. MOB, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor