Kultura 21 wrz 13:40 | Redaktor
Przeboje lat 60. i 70. w Światłowni [ZAPOWIEDŹ]

fot. nadesłane

Darek Bernatek, wykonawca piosenek polskich artystów z lat 60. i 70 przyjedzie ze Skarżyska-Kamiennej (woj. Świętokrzyskie) do bydgoskiej Światłowni. W swoim repertuarze ma utwory takich gwiazd, jak: Czesław Niemen, Czerwone Gitary, Krzysztof Klenczon, Seweryn Krajewski, Skaldowie, Wawele, Stan Borys, Piotr Szczepanik, Bogusław Mec, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha, Marek Grechuta, Jacek Lech, Wojciech Gąssowski i innych. Utwory tych właśnie artystów będzie można usłyszeć w Światłowni w piątek, 23 września o godz.18.00.

Artysta jest  laureatem wielu ogólnopolskich festiwali zdobywając w nich uznanie, liczne nagrody i wyróżnienia. 20 grudnia 2021 roku w Teatrze Rampa w Warszawie brał udział w koncercie 75 lat ZAKR, Stowarzyszenia Polskich Autorów i Kompozytorów. Laureat XII edycji konkursu Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego za krzewienie kultury w kraju i za granicą. Zdobył wyróżnienia na Festiwalu im. Krzysztofa Klenczona w Szczytnie, Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja wolności” w Warszawie, Festiwalu „Widzieć Muzyką” w Busku Zdroju. Startował do Festiwalu Polskiej Piosenki Opole będąc w półfinale.

W 2011 r. w Sali Kongresowej w Warszawie był w finale programu „Szansa na sukces”, gdzie śpiewał z Mietkiem Szcześniakiem. Śpiewał na promocjach książek o Czesławie Niemenie – Marka Gaszyńskiego „Czas jak rzeka” i Tadeusza Sklińskiego „Niemen – dyskografia, fakty i twórczość”, w Książnicy Płockiej, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie i w Centrum Kultury w Kozienicach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor