Kultura 25 sie 2020 | kp
Spotkanie autorskie. Do Bydgoszczy przyjedzie Anne Applebaum

fot. Wikipedia

W najbliższy czwartek, 27 sierpnia w bibliotece na Starym Rynku gościć będzie amerykańska dziennikarka i autorka książek Anne Applebaum. Spotka się z bydgoszczanami z inicjatywy Dyskusyjnego Klubu Książki.

Anne Applebaum to amerykańsko-polska dziennikarka, która urodziła się w 1964 w Waszyngtonie. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1988 jako korespondentka brytyjskiego tygodnika „The Economist” w Warszawie. Pracowała następnie jako redaktor działu zagranicznego a później zastępca redaktora naczelnego tygodnika „The Spectator” w Londynie. Związana była także z czasopismami: „Evening Standard”, „Slate”, „The Washington Post”, czy „The Atlantic”.

Za swoją pierwszą książkę „Między Wschodem a Zachodem” otrzymała w 1996 Nagrodę im. Adolpha Bentincka, a za „Gułag” w 2004 Nagrodę Pulitzera. Jest autorką także: „Iron Curtain. The Crushing of Eastern Europe, 1944-1956” (pol. wyd. „Za żelazną kurtyną. Ujarzmienie Europy Wschodniej, 1944-1956”), „Red Famine. Stalin’s War on Ukraine” (pol. wyd. „Czerwony głód”), „Twilight of Democracy. The Seductive Lure of Authoritarianism”. Prywatnie jest żoną polityka Radosława Sikorskiego (byłego ministra: obrony narodowej, spraw zagrnicznych; marszałka Sejmu), obecnie europosła (Koalicja Europejska). 

Podczas spotkania autorka przedstawi swoje przemyślenia dotyczące procesów kształtujących świat. Zdradzi także, skąd wzięły się jej zainteresowania Rosją i co sprawiło, że przeprowadziła się do Polski.

Spotkanie potrwa od 17.00 do 19.00. 

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 25 sierpnia godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Spotkanie odbędzie się na Dziedzińcu Biblioteki Głównej. Uczestnicy muszą stosować się do obowiązujących obostrzeń – w trakcie spotkania należy zasłonić nos i usta.


źródło: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy

kp Autor