Kultura 4 lut 2021 | Redaktor
Wielcy Nieobecni. Zespół Żuki w muzealnej aranżacji

fot. nadesłane

Muzeum Okręgowe zostało partnerem projektu Wielcy Nieobecni. Ponowne otwarcie instytucji kultury umożliwiło realizację zadania, w ramach którego odbędzie się prezentacja artystyczna z udziałem Joachima Perlika z zespołem Żuki. Wydarzenie będzie rejestrowane w salach wystawienniczych Galerii Sztuki Nowoczesnej.

Zespół wykona prezentacje z odpowiednią narracją piosenek z repertuarów Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona, Jerzego Kosseli, Piotra Szczepanika, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego.

Już niedługo efekty pracy będzie można zobaczyć na kanale YouTube oraz na portalach społecznościowych Zespołu oraz Muzeum.
Materiał powstaje w ramach Funduszu Wsparcia Kultury przeciwdziałania Covid-19. 

O zespole:
Zespół Żuki tworzą, od początku występując w tym samym składzie: Piotr Andrzejewski, Adam Staniszewski, Marek Posieczek, Jerzy Bołka oraz od kilku lat Joachim Perlik.
W ofercie zespół posiada między innymi projekty z Orkiestrami Symfonicznymi, musical Tribute To The Beatles YESTERDAY;  koncerty z muzyką The Beatles, Krzysztofa Klenczona, Czesława Niemena i innych oraz z autorskimi piosenkami z płyt Moment, Dom.
Od 1987 roku występowali w 16. krajach, także z wieloma światowymi Gwiazdami Muzyki, na prestiżowych Festiwalach.

mat. MOB

(ak)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor