Bydgoszczanka wyszywa dzieła mistrzów [ZDJĘCIA]

Redaktor | 25 sie 2019 Pasjonuje się dobrą literaturą, śpiewem, ale przede wszystkim – haftem. – Kiedy coś mi się podoba, chcę to wyszyć, żeby powiesić na ścianie jako pamiątkę. Haftowane dzieła będą taką małą spuścizną po mnie – mówi Marzena Sobień.

Wspinaczka wymaga wielkiego zaufania [ZDJĘCIA]

Redaktor | 3 mar 2019 Wyjątkowe zawody Boulder Ekstraklasy odbyły się w Bydgoszczy. Do miasta przyjechali znawcy tej dyscypliny. Katarzyna Chrzan przepytała fachowców, aby przybliżyć Czytelnikom meandry wspinaczki, zwłaszcza że zainteresowanych sportem wspinaczkowym jest coraz więcej dzieci i młodszej młodzieży.

Wchodzą na wieże, żeby promować miasto [AUDYCJA]

Redaktor | 5 lis 2018 – Planujemy wchodzić w miejsca na co dzień niedostępne. Wieża to symbol – mówią Agata Kornik i Magda Kawałek. Razem ze Stowarzyszeniem Wchodzących na Wieże chcą pokazywać mieszkańcom, że Bydgoszcz ma niejeden skarb.

Razem na scenie i w życiu. Jubileusz solistów opery

Marta Kocoń | 30 cze 2018 – Kiedy zaczyna się rywalizacja na scenie, rozpada się małżeństwo. My zawsze staraliśmy się grać do jednej bramki – mówią Małgorzata i Janusz Ratajczakowie, soliści Opery Nova. W czerwcu świętowali 30-lecie pracy w Bydgoszczy.

„Halka”: Nie trzeba znać nut, żeby z nami śpiewać

Redaktor | 31 maj 2018 – Nie jesteśmy tylko chórem, który stanie, odśpiewa swoje i wyjdzie. Chcemy przynosić ludziom radość – mówi Krzysztof Sowa, prezes Towarzystwa Śpiewu Chóru Męskiego „Halka” w Bydgoszczy. Zespół obchodzi w tym roku 135-lecie istnienia i zaprasza wszystkich panów chętnych do śpiewania.

Przed maturą bądź jak Kamil Stoch

Marta Kocoń | 19 lut 2018 Gdy wszyscy w ferie odpoczywają, maturzyści mają pełne ręce roboty. I w życiu, i na maturze obowiązuje zasada: wyznacz sobie cel – bez tego sukcesu nie będzie – radził im Dariusz Kulma podczas wykładu „Jak zdać maturę z matematyki” na UTP. 

Po pracy nie jem słodkości

Magdalena Liczkowska | 2 lis 2017 Zaczęło się od domku z piernika, który zauważył specjalista od dekoracji tortów i zachwycił się kunsztem jego wykonania. Trzy lata później autorka domku, Jowita Woszczyńska, ma na koncie mistrzostwo Polski oraz udział w prestiżowych Mistrzostwach Świata w Dekoracji Tortów w Mediolanie. I apetyt na więcej.

Dziennikarz widzący duszą

Redaktor | 27 sie 2017 Pomysł na klub wyrósł z konieczności szukania środków do życia w momencie, gdy postępująca jaskra całkowicie odebrała Grzegorzowi Dudzińskiemu wzrok. Obecnie „Światłownia” świętuje 5-lecie.