Z Polski piechotą do Portugalii. Idzie, żeby spełnić marzenia

mk | 20 kwi 2021 Grzegorz Stenka z Bydlina koło Ustki pieszo przez Santiago de Compostela chce dotrzeć do Cabo da Roca w Porugalii. To łącznie ok. 6445 kilometrów, które dedykuje dzieciom z hospicjum w Gdańsku, zbierając dla nich pieniądze. 19 kwietnia dotarł do Bydgoszczy.

Ile powinna trwać lekcja angielskiego online, by była efektywna? Naukowcy już sprawdzili!

Redaktor | 1 mar 2021 Lekcje angielskiego online oferowane przez szkoły językowe i dostępne na kursach internetowych różną się od siebie pod wieloma względami. Dzięki temu na rynku panuje różnorodność i konkurencja, co ma też wpływ na dostępność usług językowych oraz ich cenę. Niestety, jeśli chodzi o lekcje angielskiego online, to nie zawsze trafimy na te najlepsze. Poza tym, że szkoły...

Ślubował, że w chorobie nie opuści i tego się trzyma

Redaktor | 25 gru 2020 – Muszę się nią opiekować, po to brałem ślub, a nie po to, żeby ją gdzieś oddawać – mówi pan Roman o swojej chorej żonie. Boryka się jednak z problemami finansowymi. Pomagająca mu wolontariuszka ma nadzieję, że znajdą się kolejne osoby, które zachciałyby go wspierać.

Bursa „wysłała anioły” do szpitala dziecięcego. Finał akcji

Marta Kocoń | 9 gru 2020 Mimo że na odległość, to i tak razem – piszą organizatorzy akcji „Anioły do mnie wysyłaj”. Zamiast tradycyjnego przedstawienia na żywo, przygotowali nagranie, które zostanie udostępnione pacjentom szpitala dziecięcego. Nie zabrakło też słodkich upominków.

Szkoła była jej drugim domem [WSPOMNIENIE]

Anna Szarapka | 1 lis 2020 Przez wiele lat funkcjonowania szkoły muzycznej i życia kulturalno-artystycznego Bydgoszczy, była solistą, koncertmistrzem, dyrygentem, ale czasem siadała w ostatnim pulpicie swojej orkiestry, bo wiedziała, że służyć oznacza zająć ostatnie miejsce.