Stuletnie mieszkanki województwa uhonorowane

Redaktor | 7 sty 18:00 W okresie okołoświątecznym marszałkowskie  medale Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis wręczono czterem mieszkankom naszego województwa. Odznaczone zostały Stanisława Wróblewska, Kazimiera Głowacka, AnielaMikołajczak i Julianna Sierosławska – wszystkie w grudniu ubiegłego roku ukończyły sto lat. – Te kobiety i ich historie są dla nas źródłem wiedzy o historii...

„Dziecięce Graffiti” świętowało 11 listopada [ZDJĘCIA]

ak | 12 lis 2021 Jak wyglądało przekazanie władzy nad miastem Polakom? Między innymi tego dowiedzieli się w środę (10 listopada) uczestnicy projektu Dziecięce Graffiti. Osoby niepełnosprawne i ich bliscy byli gośćmi w Muzeum Okręgowym na ul. Grodzkiej w Bydgoszczy.

„Dziecięce Graffiti” na muzealnym spotkaniu [ZDJĘCIA]

ak | 23 wrz 2021 Bydgoska organizacja non profit „Dziecięce Graffiti” zrzeszająca dzieci z Zespołem Downa i inne osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny po wakacyjnej przerwie z wielkim wigorem wznowiła swoją działalność. Spotkanie muzealne odbyło się w środę (22 września) w nowo wyremontowanym budynku Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 4.

„Łochowianie” powracają na scenę

Redaktor | 20 wrz 2021 Czas pandemii sprawił, że wiele zespołów ludowych i śpiewaczych naszego regionu, na długi czas zawiesiło swoją działalność. Teraz, gdy znów organizowane są imprezy popularyzujące kulturę ludową, powraca również ludowa muzyka. Tak było też na 45. Jarmarku Twórców Ludowych, który 19 września tradycyjnie – jak przed pandemią - zorganizowano na żnińskim rynku, pod...

Zbierają pieniądze na implant dla Amelki. Festyn na Okolu

mk | 10 wrz 2021 Animacje dla dzieci, pokazy, loteria fantowa będą częścią sobotniego (11 września) festynu „Dźwięki dla Amelki” przy ul. Czarna Droga 5. Zebrane podczas imprezy środki zostaną przeznaczone na operację wszczepienia implantu ślimakowego do lewego uszka dziewczynki.

Dziecięce Graffiti ponownie na wojażach [ZDJĘCIA]

ak | 6 wrz 2021 Pełni radości i entuzjazmu spakowali bagaże do aut i wyruszyli w niedzielę (5 września) na odpust do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Ich kolejny przystanek to Giżycko, gdzie będą uczestniczyć w drugiej edycji „Nieprzetartego Rejsu” w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej.