Polska i Świat 4 wrz 2020 | Jarosław Aleksander
Z OSTATNIEJ CHWILI: Łukaszenko wyprowadził wojska na granice z Polską! [WIDEO]

graf. JT

Podczas nadzwyczajnego spotkania prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki z premierem Rosji do mediów trafiła informacja o ruchach wojsk białoruskich w kierunku granicy Polski i Litwy. Działania mogą mieć charakter ofensywny.

Premier Rosji Michaił Miszustin odwiedził w czwartek Białoruś. Aleksandr Łukaszenko poinformował go, że skierował połowę armii na granice z Polską i Litwą. Wojska otoczyły też Grodno.

 

Widzicie, co się dzieje u nas. My widzimy, co się dzieje wokół Rosji. Byliśmy zmuszeni odpowiadać, widząc nieprzyjacielskie kroki ze strony NATO u naszych granic - oznajmił białoruski lider podczas trwającej półtorej godziny rozmowy z premierem Rosji.

 

Łukaszenko stwierdził też, że NATO przerzuca samoloty F 16 w kierunku Białorusi. Według jego domniemań jest to 18 samolotów przeznaczonych do działań w głębi Białorusi.

 

W innych wypowiedziach Łukaszenko sugeruje polską dywersje w Grodnie oraz pacyfikację tego miasta.

 

Postawili sobie za cel przede wszystkim odcięcie tego terytorium - Grodna. Niedawno wywiesili tam już polskie flagi - powiedział Łukaszenka .

 

Łukaszenko w swych domniemaniach sugeruje także przewodnią rolę Polski w białoruskim przewrocie przeciw fałszerstwom wyborczym i kłamstwom władzy.

 

Spokojnego życia nie będzie, ale Białoruś jest w pełni zdeterminowana, by obronić swoją suwerenność i niepodległość - miał powiedzieć w rozmowie z premierem Rosji Łukaszenka cytowany przez białoruską agencję BiełTA.

Źródło: tass.ru

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz