Polska i Świat 2 wrz 2020 | kd
UWAGA ! Zwiększa się liczba zamkniętych szkół

fot. il. Anna Kopeć

Rok szkolny ledwo się rozpoczął, a już wiele szkół zostało zamkniętych z powodu wykrycia koronawirusa u nauczycieli lub uczniów.

Jeszcze zanim rozpoczął się rok szkolny została zamknięta w Bydgoszczy Szkoła Podstawowa nr 47. Powodem było wykrycie zakażenia u wicedyrektor szkoły. Następnie zamknięto Zespół Szkół w Unisławiu (Obie szkoły w woj. kujawsko-pomorskim).

W woj. pomorskim doszło do zamknięcia dwóch szkół. Uczniowie przeszli w tryb zdalnego nauczania. Są to I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie oraz Szkoła Podstawowa w Kiełpinie w powiecie kartuskim.

Trudna sytuacja jest w woj. podkarpackim. Tam doszło do zamknięcia aż pięciu szkół: LO w Kołaczycach, Szkoły Podstawowej w Bieździedzy k. Kołaczyc, Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej, Szkole Podstawowej w Biedaczowie i w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wróblowej.

Na terenie woj. mazowieckiego zamknięto Szkołę Podstawową w Ostrowie oraz Zespoł Szkół Powiatowych im. ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu i Prywatną Szkołę Podstawową nr 4 im. Marceliny Darowskiej na warszawskim Ursynowie.

W woj. warmińsko-mazurskim jedna szkoła, mianowicie  Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie, rozpoczęła rok szkolny w hybrydowym trybie nauczania. W Szkole Podstawowej w Biskupcu to Sanepid zadecyduje o zamknięciu szkoły. Nauczyciele i uczniowie oczekują na wyniki badań.

W województwie małopolskim cztery szkoły przechodzą na zdalny tryb nauczania. 

Inne szkoły które zostały zamknięte z powodu wykrycia zakażenia:

  • Publiczne Przedszkole nr 2 w Działoszynie (woj. łódzkie) – przedszkole wznowi zajęcia już 3 września,
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (woj. śląskie),
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 5 z Sosnowca (woj. śląskie),
  • Szkoła Podstawowa Sportowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 15 im. Polskich Olimpijczyków w Rudzie Śląskiej (woj. śląskie)

kd Autor