Religia 29 mar 2019 | mk
Młodzi chcą być święci. Droga krzyżowa ulicami miasta

Nabożeństwo-inscenizacja odbędzie się po raz trzeci. Na zdjęciu: scena z drogi krzyżowej z 2017 roku

Wielki Post to najlepszy czas, by poważnie zapragnąć świętości – mówią organizatorzy młodzieżowej drogi krzyżowej, która w sobotę (30 marca) przejdzie ulicami Bydgoszczy. Początek o godz. 19.30 na placu przed katedrą.

Plenerowa droga krzyżowa ma wieloletnią tradycję, po raz trzeci odbędzie się jednak w zmienionej formie. W nabożeństwo-inscenizajcę zaangażowali się młodzi ludzie z różnych bydgoskich wspólnot. Tym razem to oni wcielają się we wszystkie role, są też autorami scenariusza.

Tegoroczne hasło brzmi „Oto ja”. – To nawiązanie do tego, że ja też mogę być świętym – tłumaczy Iwona Pozorska z Diecezjalnego Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. – Każdy z nas jest zaproszony, żeby podjąć to wezwanie.

To właśnie postaci świętych były inspiracją dla twórców: pojawią się przy każdej z czternastu stacji, a także podczas przedstawienia wieńczącego całość.

W tym roku droga krzyżowa rozpocznie się na placu przed katedrą (godz. 19.30), a zakończy w Bazylice św. Wincentego à Paulo. Po finałowym przedstawieniu na placu przed Bazyliką, w środku odbędzie się nabożeństwo pokutne z możliwością przystąpienia do spowiedzi.

mk Autor