Religia 24 sie 2020 | mk
Pielgrzymi z Bydgoszczy dobiegli na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

fot. Twitter Jasnej Góry (za zgodą)

Modlili się m.in. o wygaśnięcie pandemii i nowe powołania. Sztafetowo, w 35 godzin, pielgrzymi z Bydgoszczy pokonali 320 kilometrów. 

W drogę wyruszyli w sobotę (22 sierpnia) ok. 6.00 po Mszy świętej w sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie. Zgodnie z planem, na Jasną Górę mieli dotrzeć w 35 godzin, zmieniajac się co 10 kilometrów. Przerwy nie było nawet na noc.

Na zakończenie, w niedzielę o 20.00, uczestniczyli w Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu.

Tradycyjny pokłon na wałach sanktuarium/fot. Twitter Jasnej Góry

Za pielgrzymami jechał specjalnie oznakowany samochód duszpasterstwa akademickiego Martyria, organizatora wydarzenia. – Każdy uczestnik dostał swój przydział trasy, oczywiście wcześniej przygotowany – tłumaczył przed pielgrzymką ks. Piotr Wachowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. O określonej godzinie pątnik stawiał się w wyznaczonym miejscu i przejmował „pałeczkę”-różaniec. 

fot. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, Facebook

Udział zgłosiło ok. 30 osób, niektórzy biegli samotnie, inni w grupie – z przyjaciółmi czy rodziną. Część uczestników pokonała więcej niż jeden 10-kilometrowy etap. 

Pielgrzymi swój trud ofiarowali w intencji wygaśnięcia epidemii, umocnienia wiary młodzieży i nowych powołań do służby Bożej w diecezji bydgoskiej. 

Twitter Jasnej Góry

Sympatycy duszpasterstwa Martyria uczestniczyli wcześniej w diecezjalnej pielgrzymce pieszej oraz w pielgrzymce rowerowej.

Zdjęcia z pierwszych etapów biegowej pielgrzymki zobacz tutaj.

mk Autor