Biegowa pielgrzymka z Bydgoszczy na Jasną Górę wyruszyła [ZDJĘCIA]
![Biegowa pielgrzymka z Bydgoszczy na Jasną Górę wyruszyła [ZDJĘCIA]](/photo/article/w770/13300.jpg) 
            fot. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, Facebook
320 kilometrów w niecałe dwa dni – to założenie Biegowej Pielgrzymki Akademickiej. Pierwsi pątnicy w sobotę rano „wystartowali” spod sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie.
Inne z kategorii
„Modlił się z samym sobą”. Ewangelia o pysznym faryzeuszu i skruszonym celniku
Wdowa i niesprawiedliwy sędzia. Lekcja wytrwałej wiary i modlitwy
Udział w przedsięwzięciu zgłosiło ok. 30 osób – niektórzy pobiegną sami, inni z przyjaciółmi czy członkami rodzin. Zmieniać się będą co 10 kilometrów, do tego musieli być przygotowani kondycyjnie.
Jak pielgrzymka wygląda technicznie? – Każdy uczestnik dostał swój przydział trasy, oczywiście wcześniej przygotowany – tłumaczy ks. Piotr Wachowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Stawia się na nim o odpowiedniej godzinie i przejmuje „pałeczkę”-różaniec, który zakłada na rękę. Oczywiście w drodze może się na nim modlić.

Za biegnącym (lub biegnącymi) jedzie specjalnie oznakowany samochód duszpasterstwa akademickiego. Przerwy w pielgrzymce nie będzie nawet na noc. Trasa liczy 320 kilometrów, ma zostać pokonana w 35 godzin.


Pątnicy będą modlić się intencji wygaśnięcia epidemii, umocnienia wiary młodzieży naszej diecezji i nowych powołań do służby Bożej.
BPA rozpoczęła się w sobotę (22 sierpnia) Mszą świętą o godz. 5.30 w sanktuarium MB Królowej Męczenników. Zakończy się o Eucharystią o godz. 20.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Ksiądz Wachowski wygłosi podczas niej Słowo Boże.

Organizatorem pielgrzymki jest Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Martyria. Z pielgrzymami można będzie połączyć się za pośrednictwem kanału na YouTube Jasne Góry oraz telewizji Trwam (transmisja Apelu Jasnogórskiego).

Zdjęcia: Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, Facebook
 
         
         
                 
                 
                 
                 
                 
                 
     
         
         
         
         
         
         
     
         
         
         
         
        