Religia 22 sie 2020 | Marta Kocoń
Biegowa pielgrzymka z Bydgoszczy na Jasną Górę wyruszyła [ZDJĘCIA]

fot. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, Facebook

320 kilometrów w niecałe dwa dni – to założenie Biegowej Pielgrzymki Akademickiej. Pierwsi pątnicy w sobotę rano „wystartowali” spod sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie.

Udział w przedsięwzięciu zgłosiło ok. 30 osób – niektórzy pobiegną sami, inni z przyjaciółmi czy członkami rodzin. Zmieniać się będą co 10 kilometrów, do tego musieli być przygotowani kondycyjnie. 

Jak pielgrzymka wygląda technicznie? – Każdy uczestnik dostał swój przydział trasy, oczywiście wcześniej przygotowany – tłumaczy ks. Piotr Wachowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Stawia się na nim o odpowiedniej godzinie i przejmuje „pałeczkę”-różaniec, który zakłada na rękę. Oczywiście w drodze może się na nim modlić.

Za biegnącym (lub biegnącymi) jedzie specjalnie oznakowany samochód duszpasterstwa akademickiego. Przerwy w pielgrzymce nie będzie nawet na noc. Trasa liczy 320 kilometrów, ma zostać pokonana w 35 godzin.

Pątnicy będą modlić się intencji wygaśnięcia epidemii, umocnienia wiary młodzieży naszej diecezji i nowych powołań do służby Bożej.

BPA rozpoczęła się w sobotę (22 sierpnia) Mszą świętą o godz. 5.30 w sanktuarium MB Królowej Męczenników. Zakończy się o Eucharystią o godz. 20.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Ksiądz Wachowski wygłosi podczas niej Słowo Boże.

Organizatorem pielgrzymki jest Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Martyria. Z pielgrzymami można będzie połączyć się za pośrednictwem kanału na YouTube Jasne Góry oraz telewizji Trwam (transmisja Apelu Jasnogórskiego). 

Zdjęcia: Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, Facebook

Marta Kocoń

Marta Kocoń Autor

Sekretarz Redakcji