Religia 21 maj 2018 | Redaktor
Śpiew, taniec i modlitwa. „Pełna Łaski” w Artego Arenie

Na wydarzeniu zagrał zespół „niemaGOtu”/ fot. Anna Kopeć

- Tego wieczoru jesteśmy z Maryją, ponieważ ona jak nikt inny zna Ducha Świętego, jest Jego małżonką - mówił salezjanin ks. Dominik Chmielewski. Ponad półtora tysiąca osób zgromadziło się w bydgoskiej Artego Arenie przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Trwający rok duszpasterski jest poświęcony Duchowi Świętemu. W wigilię uroczystości Jego zesłania (19 maja) młodzież z diecezji zaprosiła bydgoszczan na „Pełną Łaski” - wydarzenie z muzyką i modlitwą. O radosną atmosferę, śpiew i taniec zadbał krakowski zespół „niemaGOtu” i bydgoscy muzycy, którzy uwielbieniowym koncertem rozpoczęli spotkanie.

fot. Anna Kopeć

- Bóg kocha tych małych, nieznaczących, tych, z którymi nikt się nie liczy – mówił ks. Dominik Chmielewski o relacji Maryi z Duchem Świętym. - Może jesteś tutaj, na tej widowni, i mówisz „W mojej klasie wszyscy się ze mnie śmieją (…) Wszystkim się wszystko udaje, mi nie. Mam wrażenie, jakbym żył pod jakimś przekleństwem, jakimś fatum”. Ty jesteś szczególnie wybrany przez Boga tego wieczoru. Ty, właśnie Ty - podkreślał salezjanin.

Niespodzianką była przygotowana przez młodzież pantomima, która ukazywała sceny z życia Najświętszej Maryi Panny i walkę Boga ze złem o ludzką duszę.

fot. Anna Kopeć

Pierwszą części obchodów zakończyła wspólna modlitwa wszystkich uczestników w kręgu. Po koncercie spod Artego Areny wyruszyła „Procesja światła” - uczestnicy udali się do Bazyliki św. Wincentego à Paulo, gdzie o 23.00 rozpoczęła się Msza Święta, sprawowana przez biskupa Jana Tyrawę. Po Mszy do godziny 6.00 trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

„Pełna Łaski” została przygotowane przez młodzież diecezji z inicjatywy duszpasterzy i Młodzieżowej Rady Programowej. Wydarzenie wpisało się w duchowe przygotowania diecezji do peregrynacji kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, która rozpocznie się 1 września.

Marta Szweda

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor