Religia 26 lip 13:03 | Redaktor
Wspomnienia św. Krzysztofa w imieniny Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka ordynariusza Diecezji Bydgoskiej

Foto własne

Uroczyste wspomnienia Św. Krzysztofa w dniu imienin Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka ordynariusza Diecezji Bydgoskiej celebrowano podczas Uroczystej Mszy Św. w Katedrze biskupiej pw. Świętych Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy

Wczoraj w dniu wspomnienia św. Krzysztofa imieniny obchodził ordynariusz bydgoski, biskup Krzysztof Włodarczyk który o godzinie 18 w bydgoskiekj katedrze odprawił we wtorek uroczystą Mszę, którą koncelebrowali  wraz z nim z Biskupem Seniorem Janem Tyrawą oraz licznymi kapłani z bydgoskiej Diecezji.

Podczas uroczystej Mszy o piękno liturgii zadbał jak zwykle na wysokim poziomie ks. Karol Rawicz Kostro. Kantorem był ks. Łukasz Kucharski, przewodniczący Komisji ds muzyki kościelnej Diecezji Bydgoskiej, a na organach grał mistrzowsko Krzysztof Fryska. 

Foto: Kapłani Diecezji Bydgoskiej 

Kazanie głosił ks. Ryszard Pruczkowski, znany bydgoski duszpasterz, który cytował papieża Franciszka:

„Biskup powinien odzwierciedlać cechy Dobrego Pasterza oraz realizować to, co jest samą istotą kapłaństwa, czyli dar ze swojego życia”. Kaznodzieja przekonywał, że biskup czerpie siły do składania siebie w darze z codziennej Mszy świętej i Słowa Bożego. 

 

 

Krótka relacja filmowa : "na wejście"

Katedrę biskupię wypełniło kilkuset wiernych, którzy jeszcze przez kilkadziesiąt minut po jej zakończeniu składali ks. biskupowi życzenia imeininowe. Ordynariusz dziękował Panu Bogu za dar życia, powołania, łaskę, której udziela oraz za światło Ducha Świętego, dzięki któremu może wciąż potwierdzać, że pragnie służyć. A wiernym dziekował za obecność i modlitwę i udzielił pasterskiego błogosławieństwa, połączonego, za zgodą Stolicy Apostolskiej, z udzieleniem odpustu zupełnego.  

Red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor