Styl życia 9 kwi 2021 | mk
Bydgoszcz znad rowerowej kierownicy. Gra miejska dostępna w aplikacji

fot. Bydgoszcz.pl

Miasto proponuje cyklistom rozgrzewkę przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. W aplikacji Aktywne Miasta uruchomiona została gra miejska „Bydgoszcz znad rowerowej kierownicy”.

Trening-rozgrzewka przed kolejną edycją ogólnopolskiej rywalizacji zaczął się 21 marca. - Bydgoszczanie kręcą pierwsze kilometry razem ze swoimi sąsiadami ze Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz. Do tej pory do zabawy dołączyło ponad tysiąc cyklistów z obszaru Metropolii. Na liczniku mamy już 68 tysięcy kilometrów, a znaczną część wykręcili Panowie. Najwięcej kilometrów wykręcili rowerzyści z Bydgoszczy, Osielska, Białych Błót i Koronowa - przekazuje ratusz.

Bydgoska Masa Krytyczna, by zachęcić do jazdy, przygotowała grę miejską dostępną w aplikacji Aktywne Miasta, obsługującej Rowerową Stolicę Polski. Szacowana długość trasy to ok. 35-40 kilometrów. Jej pierwszym punktem jest HSW Immobile Łuczniczka przy ulicy Toruńskiej 59. - W tym miejscu narodziła się historia bydgoskiego ruchu rowerowego. Stąd po raz pierwszy w styczniu 2014 roku wyruszyła pierwsza Bydgoska Masa Krytyczna i wyruszała w każdy ostatni piątek miesiąca przez kolejnych 10 lat, aż do zmiany miejsca startu na Starym Rynku - czytamy w oficjalnym serwisie miasta.

Aby ukończyć grę, trzeba dojechać do 10 punktów. - Dla ułatwienia podpowiemy, że po drodze „wybije Wam źródełko”, zegar na odnowionym budynku starej fabryki odmierzy czas, będziecie mogli – bez płacenia mandatu - jechać pod prąd, zatrzymacie się w miejscu stworzonym (już nieistniejącym) przez Willego Jahra, dojedziecie do tajemniczej stacji 36 (po zaliczeniu punktu stacja przestanie być tajemnicza), przypomnicie sobie zasady ruchu drogowego, zobaczycie, że z Toruniem można żyć w przyjaźni, usiądziecie na poręczy nad brzegiem urokliwej rzeczki i stwierdzicie, że siedzicie na….. rowerze - podaje wskazówki ratusz.

Dla każdego, kto ukończy grę miejską, Miasto przygotowało drobny rowerowy gadżet.

Właściwe zmagania w ramach RSP rozpoczną się w czerwcu. Dotąd do udziału w zabawie zgłosiło się 45 miast.

mk Autor