Styl życia 14 paź 10:21 | Redaktor
Meble biurowe - dlaczego warto wybrać aktywizujące i ergonomiczne wyposażenie?

Meble gabinetowe, systemy mebli biurowych, meble pracownicze — całe to wyposażenie biur powinno być dzisiaj wybierane bardzo świadomie. Znaczenie powinny mieć tutaj bowiem nie tylko kwestie finansowe i estetyczne, ale i bezpieczeństwo i higiena pracy. Klasyczne biurka dzisiaj coraz częściej zastępuję te z elektryczną regulacją wysokości blatu, a na open space stają bieżnie biurowe i rowery treningowe. Dlaczego?

Meble biurowe — jakie wymagania powinny spełniać?

Wybierając meble do biura domowego, przywiązujemy bardzo wiele uwagi do ich wygody. Tak samo powinno być w przypadku wyposażenia przestrzeni biurowych w firmach. Niezależnie, czy chodzi o biuro obsługi klienta czy kreatywny open space albo call center, warto znacznie większą uwagę poświęcić kwestiom higieny pracy. Dzisiaj nowoczesne biurka, krzesła obrotowe dają naprawdę wiele możliwości idealnego dopasowania wyposażenia do potrzeb pracownika. Z kolei rozwiązania takie jak bieżnie biurowe czy biurowe rowery treningowe dają pracownikom szansę zadbania o tę minimalną, codzienną porcję ruchu, która dzisiaj tak bardzo jest nam wszystkich potrzebna.

Czy warto inwestować w tanie meble biurowe?

Lady recepcyjne, gabinety, przestrzenie typu open space można wypełnić bardzo różnymi meblami. Dla wielu pracodawców ogromne znacznie ma cena tego typu wyposażenia. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, warto jednak zastanowić się, czy zawsze warto inwestować w tanie meble biurowe. Często niestety wykonane są one z średnich jakościowo materiałów, co przekłada się na ich stabilność, żywność, nie mówiąc już o wygodzie pracujących przy nich osób. Wybierając meble do biura czy sali konferencyjnej, warto zaś zastanowić się, jak ich użytkowanie przełoży się na komfort pracujących w danym pomieszczeniu osób. Ta zmiana perspektywy może pozwolić na przyjęcie nieco innych kryteriów wyboru mebli i zakup takich, które pomogą ułatwić korzystanie z przestrzeni biurowych.

Funkcjonalne meble biurowe, czyli jakie?

Czego potrzebujesz jako właściciel, dyrektor, manager zespołu? Przede wszystkim zaangażowanych pracowników, którzy są gotowi do podejmowania codziennych wyzwań związanych z ich pracą. Aby tak się jednak stało, musisz zadbać o ich komfort pracy. Współczesne badania pokazują bowiem bardzo wyraźnie, że niewygodne biurko, praca z jednej pozycji, brak ruchu mogą w ogromnym stopniu przekładać się na spadek motywacji wśród pracowników, brak energii, mniejszą chęć do pracy, szybsze zmęczenie, brak kreatywności. 

Nowoczesne meble mogą jednak pomóc zlikwidować, a co najmniej zminimalizować ten problem. AJ Produkty oferuje zupełnie nowe podejście do mebli biurowych. W ofercie tego producenta możesz znaleźć szereg produktów składających się na ergonomiczne i aktywne wyposażenie biura. 

Każdemu z pracowników możesz już dzisiaj stworzyć naprawdę komfortowe miejsce pracy z wykorzystaniem biurka z regulacją wysokości blatu. Takie rozwiązanie pozwala korzystać z jednego biurka wielu osobom, każdy pracownik może sobie ustawić blat nieco inaczej. Regulacja pozwala także na zmianę pozycji pracy, co chroni przed przebywaniem cały czas w jednym ułożeniu ciała. Wysokość blatu można dostosowywać także do rodzaju wykonywanej w danym momencie przy biurku pracy (pracy przy komputerze, czytania, projektowania, rysowania, pracy koncepcyjnej). Bardzo ważny jest także wybór odpowiedniego siedziska. Na rynku znaleźć możesz między innymi:

  • stołki ergonomicznej, 
  • krzesła siodłowe, 
  • stołki balansujące, 
  • piłki balansujące.

Rozwiązania tego typu pozwalają nie tylko na dopasowanie siedziska do konkretnej osoby, ale i zmianę wysokości w zależności od potrzeb. Przede wszystkim jednak pozwalają na aktywację mięśni głębokich, przykręgosłupowych podczas siedzenia, dzięki czemu kręgosłup jako taki jest mniej obciążony, mięśnie się tak nie spinają, a pracownikowi po kilku godzinach pracy nie towarzyszy ból i zmęczenie. 

Warto jednak pamiętać także o tym, że zalecana dawka ruchu dla dorosłego człowieka to minimum 10000 kroków dziennie. Pracując przez 8 godzin dziennie, a często i więcej, pracownik biurowy ma ograniczone możliwości ruchu. Możesz to jednak zmienić, wyposażając biuro, kącik rekreacyjny czy open space w bieżnię biurową, czy biurowy rower treningowy, platformę balansującą. 

Naprawdę wiele zadań pracownik może realizować, spacerując na bieżni albo jeżdżąc na rowerze treningowym. Przede wszystkim zadania kreatywne, projektowe, rozmowy telefoniczne, planowanie — wszystkie tego typu obowiązki można podjąć, niekoniecznie spędzając długie godziny przy biurku. 

Dlaczego meble pracownicze są tak ważne?

Ergonomiczne i aktywne wyposażenie biura to inwestycja w zdrowie twoich pracowników. To wyraz troski o ich codzienny komfort i sprzyjające warunki pracy. Wbrew pozorom tak proste zmiany, jak wymiana biurek na te z regulacją blatu, a tradycyjnych krzeseł na te aktywizujące mięśnie głębokie mogą się przełożyć na metamorfozę warunków pracy i co za tym idzie zupełnie inny poziom zaangażowania twoich pracowników. Bieżnia, rower biurowy to także cenne elementy wyposażenia, które pozwalają na tak niezbędny dla kreatywnego myślenia, zaangażowania, pracy umysłowej w ogóle ruch.

mat. reklamowy

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor