Styl życia 10 maj 10:16 | Redaktor
Gaming i matematyka. Giganci Programowania zaczynają bezpłatne webinary

mat. szkoły Giganci Programowania

Trwa rejestracja na „Szkołę z Gigantami - programowanie w czterech wymiarach gamingu” – trzecią edycję ogólnopolskich bezpłatnych webinarów organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Event odbędzie się w terminie 10-21 maja. Patronami honorowymi są sekretarz stanu w KPRM ds. cyfryzacji – Marek Zagórski, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

„Szkoła z Gigantami” to ogólnopolski cykl bezpłatnych webinarów z programowania i matematyki na kanale YouTube dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. (...) Celem akcji jest inspirowanie dzieci do tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji, aby zmienić bierne korzystanie z Internetu w aktywną kreację.

Dla młodszej grupy wiekowej (7-11 )przygotowano cztery spotkania tematyczne w środowisku Scratch z zakresu różnych typów rozgrywek: klasycznej rywalizacji, tower defence, tanks oraz battle royal (...).

Zajęcia dla starszej grupy (12-19) są przyjaznym wprowadzeniem w świat języka znaczników HTML, wykorzystania stylów CSS oraz języka JavaScript. W trakcie zajęć uczestnicy stworzą w środowisku Glitch tematyczne strony internetowe oparte o ulubione gry komputerowe i dowiedzą się, jak je opublikować w sieci.

– „Szkoła z Gigantami” to nie tylko zajęcia z programowania. Zeszłoroczne wyniki egzaminów ósmoklasisty z matematyki na średnim poziomie 46% pokazały, że istnieje duży problem w tym zakresie. Postanowiliśmy więc poszerzyć naszą akcję o dodatkowe zajęcia, właśnie z matematyki. „Matematyczni Giganci” – to dwa tematyczne webinary dla ósmoklasistów i przyszłorocznych maturzystów (...) – mówi Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu Giganci Programowania. – Testy i ich rozwiązania omawiane będą przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki ze szkoły Giganci Edukacji – naszej nowej marki (...) – dodaje.

„Szkoła z Gigantami” to także platforma integracyjna dla dzieci i młodzieży, która działa w trakcie trwania akcji. Uczestnicy mogą nawiązywać nowe relacje, wymieniać się doświadczeniami, wspólnie programować czy zaprzyjaźnić się na specjalnie dedykowanej grupie na platformie Discord (...)

Partnerem społecznym warsztatów są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Więcej na  www.giganciprogramowania.edu.pl.

materiały szkoły Giganci Programowania, skróty - red. 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor