Styl życia 18 lut 2020 | Redaktor
Jumper i Luna czekają w bydgoskim schronisku

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Jumper- wesoły młody pies, potrafi się wspinać, Luna przyjazna do ludzi i starszych dzieci. Czy znajdą dom?

Luna to piękna suczka w typie owczarka niemieckiego w wieku 6 lat. Oddano ją pod koniec października, ponieważ nie dogadywała się z drugim psem  w domu. Podano też, że nie akceptuje kotów. W stosunku do ludzi była przyjazna, także do starszych dzieci. Nie miała również problemów z przejażdżkami autem. Luna jak to owczarek, potrzebuje ruchu i ciekawych zajęć. Ciągle jest ciekawska i nic nie umyka jej uwadze. Będzie wspaniałym przyjacielem rodziny. Najlepszy dla niej byłby dom z ogrodem. Luna została zaszczepiona i wysterylizowana, a pytając o nią proszę podać nr ewidencyjny: 6110/19.

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Jumper to mały pies w wieku około 4 lat. Został przywieziony do nas na początku listopada 2019 roku z Gminy Osielsko wraz z drugim psem. Jumper to towarzyski i ruchliwy piesek. Bardzo lgnie do człowieka. Jest dość ruchliwy, ale z pewnością nie jest wyczynowcem i w mieście będzie też dobrze się czuł. Ma dobry kontakt zarówno z ludźmi jak i z innymi psami. Swoje imię zawdzięcza niestety swojej umiejętności. Potrafi wspinać się po siatce, a więc nie będzie można go samego zostawiać na podwórku. Jumper w schronisku został zaszczepiony i wykastrowany, a pytając o niego proszę podać nr ewidencyjny: 0690/19.

fot. Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Przypominamy!

"Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, i to po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pracownikiem Schroniska. W trakcie rozmowy pytamy m.in. o warunki jakie może zapewnić mu nowy właściciel. Chcemy również dowiedzieć się, czy pies będzie większość czasu przebywał na dworze, czy w domu. Ten, który wcześniej znajdował się w domu, powinien nadal w nim mieszkać. Jednak te psy, które były np. na łańcuchu (czego Schronisko nie popiera i NIE WYDAJE PSÓW NA ŁAŃCUCH!) mogą trafić na ogrodzony teren lub do kojca” (inf. i opisy piesków za: schronisko.org.pl.)

Pracownicy bydgoskiego schroniska rzetelnie podają informację o kandydatach do adopcji. Przy schronisku działa także Stowarzyszenie 'Lira' – zajmujące się pozytywnym szkoleniem psów, Dowiadujemy się zatem także od pracowników i wolontariuszy nie tylko o stanie zdrowotnym i wieku pieska, ale i o tym, jak postępować z pieskiem, by nie popełnić błędów, które mogłyby skutkować niepożądanymi zachowaniami zwierząt. O tym także możemy przeczytać na stronie schroniska, na którą odsyłamy po bardziej szczegółowe informacje w sprawie adopcji czworonoga:

Szczegółowie informacje wraz z danymi kontaktowymi znajdują się tutaj

źródło: Schronisko dla zwierząt Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor