Styl życia 2 gru 13:34 | Redaktor
Kocie piękności szukają domu [BYDGOSKIE SCHRONISKO]

materiały Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy

W bydgoskim schronisku dla zwierząt na dom czekają piękne kotki. Tym razem prezentujemy dwie kocie osobowości: Lottę i Florkę. Może przed świętami znajdą ciepły kąt i nowych opiekunów?

Lotta do schroniska trafiła pod koniec maja wraz z kociętami. Wszystkie jej dzieci znalazły już domy, a ona nadal czeka. Z charakteru wydaje się spokojna i opanowana. Przy pierwszym kontakcie bywa trochę nieśmiała. Lotta toleruje pieszczoty, nie pogardzi drapaniem za uszkiem lub pod bródką, ale sama się ich nie domaga. Jej wiek oceniono na około 3 lata. Jest przed zabiegiem sterylizacji, jej numer ewidencyjny to: 4103/19.

Florka jest bardzo przyjazną kotką, uwielbia być głaskana i sama domaga się pieszczot. Lubi być brana na ręce. Jak to kot lubi zabawki, zwłaszcza te które uciekają np. wędki. Florka ma około 3 lat. Do schroniska trafiła pod koniec lipca z ulicy Smoleńskiej. Kotka jest przed zabiegiem sterylizacji, a pytając o nią należy podać numer ewidencyjny: 4168/19.

Kontakt w sprawie adopcji: 512 282 853 (od pn do pt od 10.00 do 15.00), e-mail: adopcje@schronisko.org.pl

Adoptować zwierzę może tylko osoba pełnoletnia, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pracownikiem schroniska. W trakcie rozmowy pytana jest m.in. o warunki, jakie może zapewnić zwierzęciu. Pracownicy chcą też dowiedzieć się, czy pies będzie większość czasu przebywał na dworze, czy w domu. Ten, który wcześniej znajdował się w domu, powinien nadal w nim mieszkać. Jednak te psy, które były np. na łańcuchu (czego, jak zaznaczają pracownicy, schronisko nie popiera i „nie wydaje psów na łańcuch”) mogą trafić na ogrodzony teren lub do kojca.

Opis i fot.: Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor