Styl życia 20 sty 12:17 | Redaktor
„Koduj z Gigantami” także w Bydgoszczy. Trwają zapisy [PATRONAT]

mat. szkoły Giganci Programowania

Rozpoczęła się rejestracja na ósmą edycję ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży: Monsteriadę „Koduj z Gigantami”. Dla uczestników z całego kraju przygotowano ponad 2500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online.

„Koduj z Gigantami” to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane dwa razy do roku na terenie całej Polski przez szkołę Giganci Programowania. Ich głównym celem jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Udział w warsztatach jest  bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

Tematyka dla uczniów klasy 1-3 szkoły podstawowej obejmuje Scratch, Minecraft, dla klas 4-6: Scratch, App Inventor,  la klas 7-8 oraz szkół ponadpodstawowych: C#, Visual Studio

Zajęcia odbywają się w blokach 1- lub 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

Zajęcia stacjonarne w Bydgoszczy zaplanowano na 13 lutego, odbędą się przy ul. plac Wolności 9. Rejestracja na zajęcia jest możliwa tylko za pośrednictwem strony www.giganciprogramowania.edu.pl. Uczestnicy warsztatów stacjonarnych i online otrzymają także upominki-niespodzianki i wezmą udział w losowaniu nagród: laptopa oraz voucherów na kurs w szkole Giganci Programowania.

Partnerem społecznym warsztatów są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieci w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest „Tygodnik Bydgoski”.

źródło: materiały prasowe, www.kodujzgigantami.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor