Styl życia 12 maj 2021 | mk
Tak tańczyły dzieci z bydgoskich przedszkoli. Przegląd zakończony [WIDEO]

kadr z nagrania, dzieci z przedszkola nr 39 „Sto pociech”/MDK nr 5, YouTube

12 placówek wzięło udział w Przeglądzie Tanecznym Twórczości Przedszkolaków, zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy. Rezultaty zostały przedstawione w formie filmu, opublikowanego na stronie MDK-u.

- Przegląd zorganizowano został z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Jego celem było rozwijanie dziecięcych zainteresowań i uzdolnień tanecznych – tłumaczą organizatorzy na swojej stronie. Wydarzenie miało formę zdalną: nauczyciele przedszkolni nagrali prezentacje, które następnie przekazano twórcom projektu. Fragmenty nagrań złożyły się na kilkuminutową  wideoprezentację.

Przedszkole Kolorowe Nutki 

Dzięki Przeglądowi najmłodsi – dzieci w wielku 3-6 lat – mieli rozwijać swoje uzdolnienia artystyczne i przełamywać barierę tremy.

Przedszkole Niepubliczne „Borowiki”

W wydarzeniu wzięło udział 16 zespołów z 12 bydgoskich placówek (przedszkoli oraz sekcji działających w Młodzieżowych Domach Kultury) – łącznie ponad 200 dzieci. - Cieszymy się, że pomimo zawirowań i zmiany terminu Przeglądu narodziło się wiele kategorii tanecznych – podkreślają organizatorzy.

Wydarzenie wsparli Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Rada Rodziców przy MDK 5.

mk Autor