Styl życia 16 wrz 13:22 | Redaktor
Sensoplastyka – odlotowa zabawa w Światłowni  [ZAPOWIEDŹ]

mat. nadesłany przez Otwartą Przestrzeń Światłownia

Sensoplastyka, czyli twórcza zabawa z artykułami bez grama chemii, rozpocznie się już od najbliższej soboty (17 września) w bydgoskiej Światłowni. Po własnoręcznie przygotowanych masach plastycznych można chodzić, można je ugniatać, zrobić z nimi prawie wszystko. Według specjalistów to zdrowa, twórcza rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Można dołączyć do jednej z trzech tworzonych właśnie grup.

Te niezwykłe zajęcia w bydgoskiej Światłowni poprowadzi trenerka, pani Natalia. Chce utworzyć trzy grupy: dla dzieci w wieku od jednego do pięciu lat, dla starszych dzieci i dla dorosłych. Sensoplastyka to w zasadzie rozrywka dla każdego, niezależnie od wieku czy płci.

Uczestnicy zajęć wchodzą do pustej sali, w której podłoga wyłożona jest kartonami lub folią ochronną. Wszyscy są w ubraniach, które mogą się pobrudzić. A nawet powinna – przecież przy dobrej zabawie nikt nie zwraca uwagi na drobiazgi! Wszyscy też chodzę boso. Materiały plastyczne można urabiać rękoma, ale można też nogami. Wszystko zależy od inwencji twórczej.

Trenerka na środku sali stawia pojemniki z artykułami spożywczymi, które posłużą za tworzywo twórcze. Różnego rodzaju mąki, olej, woda, ziarna np. soczewicy itp. Do osób bardziej wrażliwych trafiają produkty w pełni dla nich bezpieczne (bezglutenowe). Cała zabawa polega na swobodnym mieszaniu różnych składników i osiąganiu zupełnie nowych, wytworzonych własnoręcznie form.

Podczas zajęć nie wolno jedynie rzucać produktami w ścianę, czy sufit. No i, oczywiście, nie rzucamy w uczestników zabawy. Poza tym wszystkie chwyty są dozwolone i nikt niczego nie będzie zabraniał.

Sensoplastyka doskonale rozładowuje nagromadzony stres, uwalnia dobrą energię, pozwala się wyciszyć. W ostatnich czasach takie zajęcia stały się niezwykle modne. Są trendy, a co za tym idzie – zazwyczaj niezwykle kosztowne.  Pani Natalia chciała, aby sensoplastyka była dostępna dla każdego. Szukała miejsca, które jako priorytet nie stawia komercji i szybkiego wzbogacenia się. Taką właśnie przystań dla swoich zajęć znalazła w Światłowni. Koszt jednego spotkania dla jednego uczestnika to zaledwie 20 złotych.

– Mój roczny synek uwielbia te zajęcia, wspaniale się na nich bawi. Chcę innym ludziom, innym mamom pokazać taki sposób zabawy – tłumaczy pani Natalia.

Na zajęcia można zapisywać się: tel. 509767689. Można też bez zapowiedzi przyjść w sobotę (17 września) do Światłowni przy ul. Świętej Trójcy 15 w Bydgoszczy. Dzieci 1-5 lat: godz. 10.00, starsze roczniki: godz. 11.30, 13.00. Zapraszamy!

materiał prasowy Otwartej Przestrzeni Światłownia

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor