Styl życia 5 cze 17:27 | Redaktor
„Szkoła z Gigantami” po raz trzeci. Z webinariów skorzystało 10 tysięcy osób

mat. „Gigantów Programowania”

Zakończyła się kolejna edycja bezpłatnej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej – „Szkoła z Gigantami - Programowanie w czterech wymiarach gamingu”. W trwających przez dwa tygodnie zajęciach online udział wzięło ponad 8 000 uczestników z Polski i prawie 2 000 uczniów z Chorwacji oraz Słowacji.

Wydarzenie miało formę bezpłatnych webinariów z programowania na kanale YouTube, a dedykowane było uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Dla młodszej grupy przygotowano cztery spotkania z programowania, oparte o różne typy rozgrywek: klasyczną rywalizację, tower defense, tanks oraz battle royale. Starsza grupa tworzyła tematyczne strony internetowe w językach: HTML, CSS i JavaScript.

Nowością w „Szkole z Gigantami” były webinaria „Matematyczni Giganci - próbny test ósmoklasisty i maturzysty”. W trakcie spotkań uczestnicy mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej z zakresu szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowej, a wszystko to w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne ósmoklasisty i maturzysty, przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE, omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.

mat. „Gigantów Programowania”

Akcja umożliwiła dzieciom i młodzieży dołączenie do platformy integracyjnej, która działała w trakcie trwania zajęć. Dzięki platformie Discord uczestnicy mogli nawiązać nowe relacje, wymienić doświadczenia oraz wspólnie programować.

- Żyjemy w trudnych czasach, w których nie możemy zaproponować dzieciom wielu atrakcji, będących standardem jeszcze dwa lata temu. Korzystanie z komputera nie musi oznaczać wyłącznie konsumpcji rozrywkowych treści. Uczestnicy naszych kursów tworzą swoje własne gry, projekty 3D, aplikacje, a w przyszłości będą zmieniać świat. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych bezpłatnych akcjach oraz kursach, wśród których znajdziecie m.in. Akademię Youtubera – warsztaty dla młodzieży, która interesuje się streamingiem i montażem filmów – mówi Dawid Leśniakiewicz, organizator akcji „Szkoła z Gigantami”, współwłaściciel „Gigantów Programowania”.

Organizatorem akcji „Szkoła z Gigantami” jest międzynarodowa szkoła „Giganci Programowania” z oddziałami m.in. w Hiszpanii, Chorwacji i na Słowacji.

Partnerem społecznym „Szkoły z Gigantami” są HAKERSI - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która wspiera potrzebujące dzieci
w usamodzielnianiu się przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych.

Więcej informacji o bezpłatnych akcjach oraz kursach programowania można znaleźć tu: www.giganciprogramowania.edu.pl

informacja prasowa „Gigantów Programowania”; skróty, tytuł - redakcja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor