Styl życia 14 lis 09:14 | Redaktor
Targi Poznań Game Arena. Rzut oka wstecz [ZDJĘCIA]

fot. Zuzanna Kargól

Największe w Europie Środkowowschodniej targi gier komputerowych, rozrywki multimedialnej i technologii odbyły się w październiku w Poznaniu. Była to już 15. edycja imprezy.

Mieszkanie z rodzicami czy wynajem?

Styl życia 22 lip 15:01

Wydarzenie miało miejsce w dwóch pawilonach. Wśród prezentowanych tytułów można było znaleźć gry od znanych wydawców, takie jak np. „FarCry 6”, ale też mniejsze indyki (niezależne gry komputerowe) od twórców dopiero wchodzących na rynek, wspieranych przez Fundację Indie Game Polska. Wszystkie gry można było przetestować na przygotowanym do tego odpowiednim sprzęcie.

Ponadto LG przygotowało samochód na specjalnym stelażu z monitorami wewnątrz. Podczas grania w grę wyścigową poruszał się i imitował ruch na torze wyścigowym.

Odnaleźć się bardzo dobrze mogli również fani „League of Legends”, dla których przygotowano miniwioskę, gdzie czekały atrakcje takie jak kolorowanki, quizy czy cosplayowy arsenał broni z „Fields of Justice”.

A skoro mowa o cosplayu: co kilka kroków można było spotkać fanów gier, filmów czy seriali, którzy postanowili przebrać się za swoją ulubioną postać. Często stworzenie takiego stroju zajmuje kilka miesięcy. Podsumowaniem pracy fanów był PGA Cosplay Show, podczas którego stroje zgłoszonych uczestników podlegały ocenie.

Zorganizowano także turnieje gier „Fall Guys”, „Trackmania”, „CS”, „LoL”, „Fifa”; na zwycięzców czekały nagrody.

PGA to również możliwość „zbicia żółwika” czy zrobienie sobie zdjęcia ze swoim ulubionym youtuberem czy streamerem, albo zapytania o radę ulubionego influencera. Dla osób spragnionych wiedzy zorganizowano warsztaty tematyczne.

15. edycja imprezy miała miejsce się w dniach 22-24 października. Pierwsze targi PGA odbyły się w 2004 roku i były połączone z Infosystemem, czyli najstarszymi targami informatycznymi w Polsce.

W tych samych halach wystawowych prezentowane były także różne pojazdy reklamujące imprezę Retro Motor Show 2021.

 

Zuzanna Kargól

 

fot. Zuzanna Kargól

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor