Region 17 lip 14:19 | ak
Modernizacja dworca w Tucholi dobiegła końca. Zabytkowy budynek został uroczyście otwarty [ZDJĘCIA]

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

XIX-wieczny dworzec kolejowy w Tucholi jest już po rewitalizacji. W piątek (15 lipca) z udziałem władz i mieszkańców miasta został uroczyście otwarty po remoncie. Modernizacja obiektu była możliwa dzięki wsparciu ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dofinansowanie wyniosło ponad 2,8 mln złotych.

Budynek przeszedł gruntowną rewitalizację. Wymieniono instalacje wewnętrzne, a z myślą o osobach z niepełnosprawnościami na dworcu została zainstalowana winda, pochylnia i dostosowana toaleta. 

Dotychczasowe pustostany zostały zaadaptowane na pomieszczenia biurowe, inkubatory przedsiębiorczości i kompleks szkoleniowy z salą wykładową i punkty doradcze.

Podczas uroczystości można było zwiedzić cały budynek dworca - także poddasze, które ma ponad 400 metrów użytkowych powierzchni, z których część ma być udostępniona na otwieranie działalności gospodarczej.

Dzięki przygotowanej infrastrukturze utworzono Lokalne Centrum Rozwoju, gdzie miejsce znajdą nowe firmy. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło ponad 2,8 mln złotych.

Uroczystość otwarcia dworca w Tucholi była jednym z punktów programu obchodów 63. Dni Borów Tucholskich.

 

źródło: na podst. mat. Urzędu Marszałkowskiego

ak Autor