Region 14 cze 2022 | materiał partnera
Plaża w Rogowie oficjalnie otwarta

fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

W sobotę (11 czerwca) oficjalnie otwarto plażę i teren rekreacyjny w Rogowie (powiat żniński). Zbliżający się sezon letni mieszkańcy Rogowa i okolic będą mogli spędzić nad zagospodarowanym kąpieliskiem plaży jeziora Rogowskiego Dużego.

Dzięki projektowi zrealizowanemu ze środków unijnych nabrzeże zyskało nowy wygląd. Plaża została uporządkowana. Z myślą o wypoczywających powstały m.in. pomost, boisko do siatkówki i piłki plażowej, plac zabaw oraz siłownia plenerowa. W oficjalnym otwarciu udział wziął marszałek Piotr Całbecki. 

– Otwarcie plaży to wspaniały prezent, który zbiegł się w czasie ze Świętem Województwa. Dzięki realizacji tej inwestycji zyskaliśmy w naszym regionie kolejne miejsce, w którym mieszkańcy i odwiedzający Pałuki będą mogli wypocząć nad brzegiem jeziora i skorzystać z licznych atrakcji przeznaczonych dla młodszych i starszych – mówił marszałek.

W ramach projektu obejmującego zagospodarowanie terenu wokół jeziora pojawiły się atrakcyjne miejsca zarówno dla wypoczywających, jak i miłośników aktywnego spędzania czasu. 

Do dyspozycji mieszkańców i turystów powstały wiata rekreacyjna, chata rybacka, a także boisko sportowe, siłownia plenerowa oraz plac zabaw podzielony na strefy dla młodszych i starszych dzieci.

Na plażę nawieziony został nowy piasek, wydzielono kąpielisko dla dzieci, a także zamontowano elementy małej infrastruktury – ławki, lampy solarne i stojaki na rowery. Na miejsce wypoczynku można dotrzeć nowymi ścieżkami pieszo-rowerowymi, przy których znalazły się tablice przybliżające m.in. historię Rogowa.

Cała inwestycja wyniosła ponad 2,8 mln złotych, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 to blisko 2,7 mln złotych.

źródło: mat. prasowe Urzędu Marszałkowskiego

zdjęcia: Tomasz Czachorowski dla UMWKP