Wydarzenia 22 mar 2019 | Redaktor
Bomba ekologiczna. Spotkanie na najwyższym szczeblu

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz/fot. Anna Kopeć

Wojewoda kujawsko-pomorski zaprosił władze miasta, posłów, europarlamentarzystów, radnych miejskich i wojewódzkich, przedstawicieli mieszkańców Łęgnowa oraz najważniejszych urzędników od ochrony środowiska do debaty o tym, co począć z bombą ekologiczną na terenach pozachemowskich.

Do spotkania dojdzie w piątek (22 marca) w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. – Celem spotkania jest merytoryczna dyskusja – tłumaczył wojewoda na czwartkowym briefingu dla mediów. – Nie zamierzamy nikogo przepytywać, atakować , ani stawiać w kłopotliwej sytuacji. Chcemy ustalić jaka obecnie sytuacja występuje na terenach pozachemowskich i zaplanować działania organów państwa i samorządu miasta i województwa, bo tylko porozumienie tych trzech ważnych stron może doprowadzić do konsensusu i sukcesu w postępach działań na rzecz odbudowy sytuacji w zakresie przeciwdziałania zagrożeniu środowiska na tych terenach.

Spotkanie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. Jednocześnie wojewoda poinformował o rozwiązaniu specjalnego zespołu ds. terenów pozachemowskich. – Możliwości jego działania się już wyczerpały. Osiągnął sukces w postaci pozyskania blisko 100 milionów złotych na projekt remediacji –podkreślał wojewoda.

Tutaj informacja na temat prac zespołu

fot. Anna Kopeć

W czwartek do późnych godzin popołudniowych trwało potwierdzanie uczestnictwa w spotkaniu. Poseł Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej po godzinie 18.00 rozesłał do mediów informację o następującej treści: „W nawiązaniu do jutrzejszego (22.03. godz. 10:00) spotkania w sprawie terenów pozachemowskich w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim informuję, że w spotkaniu udział weźmie Prezydent Bydgoszczy pan Rafał Bruski oraz parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej z Bydgoszczy”.

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor