Wydarzenia 10 sty 2018 | Redaktor
Bydgoski „elektronik” drugim najlepszym technikum w Polsce

Zajęcia w szkole / fot. pixaby.com

„Perspektywy” opublikowały ranking liceów i techników w kraju. Drugie miejsce w zestawieniu zajęło bydgoskie Technikum Elektroniczne. Gorzej wypadły licea ogólnokształcące.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2018 to najbardziej znane zestawienie szkół średnich w Polsce. Ranking został opublikowany już po raz dwudziesty. Perspektywy wzięły pod lupę 2195 liceów ogólnokształcących i 1744 techników.

Pierwsze miejsce wśród techników zajęło Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. Tuż za nią znalazło się bydgoskie Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych, czyli ubiegłoroczny zwycięzca rankingu „Perspektyw”.

Na 25 miejscu sklasyfikowano Technikum Ekonomiczne nr 1. Szkoła odnotowała bardzo duży awans. Dwa lata temu zajęła 87 miejsce, w ubiegłym roku – 63. W pierwszej setce znalazły się jeszcze dwie bydgoskie placówki. Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół Gastronomicznych. Szkoła odnotowała spadek, ponieważ w ubiegłorocznym rankingu zajęła 24 miejsce. Na 92 miejscu uplasowało się Technikum Budowlane.

Niżej plasują się natomiast bydgoskie licea ogólnokształcące. Najwyżej, bo na 44 miejscu zostało sklasyfikowane VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. To jedyny nasze liceum w pierwszej „setce” rankingu. Na 163. miejscu znalazło się I LO, a na 182. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego. Pierwsze miejsce w rankingu „Perspektyw” zajęło XIII LO w Szczecinie.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor