Wydarzenia 22 mar 2019 | Redaktor
CITY TRAIL Bydgoszcz: podsumowanie edycji 2018/2019

W sześciu rozegranych w Myślęcinku biegach wzięło udział łącznie 3432 dorosłych oraz 1936 dzieci – podsumowanie cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Bydgoszczy

W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyła się w środę (20 marca) ceremonia podsumowująca sezon 2018/2019.

Bydgoszcz  jest jedną z największych lokalizacji CITY TRAIL, a biorąc pod uwagę tylko bieg główny, plasuje się na czwartym miejscu za Poznaniem, Szczecinem i Warszawą. Po dodaniu zaś rywalizacji wśród dzieci awansuje na trzecią lokatę, wyprzedzając Warszawę.

W sześciu rozegranych w Myślęcinku biegach wzięło udział łącznie 3432 dorosłych oraz 1936 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 572 zawodników biegu głównego i 323 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 924 zawodników, z czego 597 dorosłych. I to właśnie dla tych ostatnich – najwytrwalszych biegaczy zorganizowana została środowa gala. Każda z osób, która pobiegła co najmniej w czterech biegach otrzymała pamiątkowy medal, a najszybsi  w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni.

Wśród kobiet najszybsze to Marta Szenk, Daria Maik, Aleksandra Wantowska, Aleksandra Pękała i Mirosława Szweda. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Krystian Szymański, Jan Poczewski, Piotr Frydrychowski, Jakub Felczak i Marek Szymański. Zwycięskie drużyny to z kolei Anko Sport oraz pierwsze zespoły Bydgoskich Okoni oraz TKKF Kolejarza Bydgoszcz.

Warto wspomnieć także, że w zakończonej edycji ustanowiony został rekord trasy kobiet – 16:18, a jego autorką jest Aleksandra Brzezińska. Jest to najlepszy kobiecy wynik w historii tego ogólnopolskiego cyklu. Wśród mężczyzn najlepszy wynik edycji osiągnął Bartosz Kotłowski – 15:17, jest to jednak czas o blisko pół minuty gorszy od rekordu trasy, który wynosi 14:49 i został ustanowiony w 2017 roku przez Grzegorza Kalinowskiego.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Źródło: CITY TRAIL, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor