Wydarzenia 27 paź 15:58 | mk
Młodzież Wszechpolska zachęca do obrony kościołów

fot. nadesłane

W poniedziałek (26 października) Młodzież Wszechpolska poinformowała o utworzeniu samoobrony wiernych, której celem będzie ochrona miejsc świętych przed profanacją. Apelowano o włączenie się w to przedsięwzięcie.

Konferencja prasowa członków MW odbyła się na ul. Gdańskiej, tuż przed rozpoczęciem strajku kobiet. - Cieszymy się z wyroku Trybunału Konstytucyjnego,to szansa dla wielu nienarodzonych dzieci, które tej szansy nie miały - mówił prezes kujawsko-pomorskiego okręgu MW Michał Goliński. Mimo to jest zdania, że obecna sytuacja jest również zawiniona przez rządzących, próbujących „przykryć” kryzys związany z pandemią.

Uczestnicy briefingu odnieśli się też do prób profanacji i zakłócania Mszy świętych dokonywanych w weekend w całym kraju przez zwolenników aborcji. Michał Nowak z Rady Naczelnej MW zapowiedział utworzenie samoobrony wiernych.

- Będzie działać w każdym powiecie, gminie.  Będziemy bronić kościołów przed atakami bluźnierców, zdegenerowanej młodzieży, która za nic ma podstawowe wartości dla każdego katolika i dla większości Polaków - mówił. Jak tłumaczył, członkowie MW i wolontariusze już są zaangażowani w ochronę świątyń w różnych miastach. Zachęcał do zgłaszania się do Młodzieży Wszechpolskiej i włączenie się w tę inicjatywę. - Dość już sytuacji, gdy katolicy są bierni, gdy nie podejmują działań w obronie Najświętszego Sakramentu. Apelujemy do katolików, do duszpasterstw, prosimy, żebyście odezwali się do nas, żebyś razem pracowali dla obrony wartości, które są dla nas [najważniejsze].

Zapewnił także, że proboszczowie, którzy zgłoszą zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc, otrzymają ją.

Michał Goliński przypomniał także o trwającej zbiórce podpisów pod inicjatywą Ordo Iuris dotyczącą wypowiedzenia konwencji stambulskiej. 

mk Autor