Wydarzenia 11 maj 2017 | Redakcja
Nowy Tygodnik Bydgoski już w kioskach!

W czwartek 11 maja ukazał się nowy numer Tygodnika Bydgoskiego. Jak zwykle znajdziecie w nim wiele ciekawych treści, opinii i wywiadów. Co dla Was przygotowaliśmy?

Temat numeru to budowa czwartego kręgu Opery Nova. Czy inwestycja zatrzyma w naszym mieście festiwal Camerimage? Na to pytanie odpowiada Marek Żydowicz, dyrektor festiwalu Camerimage. O przyszłości placu Teatralnego rozmawiamy z Anną Rembowicz-Dziekciowską, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej .

Co jeszcze w najnowszym numerze?

Poruszająca historia rodziny Witkowskich z Okola. Dziesięć lat temu rozbudowali swój dom przy ul. Grunwaldzkiej, a teraz miasto chce go zrównać z ziemią i wystawić działkę na sprzedaż. Sprawa w sądzie ciągnie się już drugi rok.

Zapomniana historia obozu pracy w Potulicach. Przymusowo pracowało tu dla Niemców około 25 tysięcy Polaków, zginęło blisko 1300, z czego większość stanowiły dzieci.

Rozmowa z biskupem Janem Tyrawą o setnej rocznicy objawień fatimskich, polityce, patriotyzmie i o tym, że nie da się równolegle służyć Bogu i szatanowi.

Po co remontować ulicę Cieszkowskiego, skoro i tak będą jeździć tu autobusy? Mieszkańcy krytycznie o planach bydgoskiego ratusza.

Rewolucja w parku Witosa. Zburzą muszlę koncertową i wytną 120 drzew. Co tam powstanie? Nie wiadomo. Prezydentowi marzy się plac zabaw.

Kultura w budowie. Akademia Muzyczna zbuduje nowy, piękny kampus a Filharmonia Pomorska szykuje się do rozbudowy.

Sport. Sylwetka nowego trenera bydgoskich siatkarzy Jakub Bednaruk, zaliczanego do najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia. Czy Łuczniczka odniesie z nim sukcesy?

Oprócz tego felietony, opinie, komentarze, recenzje, wywiady, aktualności z Bydgoszczy i powiatu. Zapraszamy po "Tygodnik Bydgoski" do kiosków Ruchu, salonów Kolportera, sklepów Żabka, salonów prasowych oraz na Pocztę Polską.   

Redakcja Autor