Wydarzenia 9 lip 2018 | Redaktor
Przebudowa nabrzeża w Starym Fordonie opóźni się. Przetarg unieważniony [AKTUALIZACJA]

materiały UMB

Unieważniono postępowanie dotyczące wykonania projektu rewitalizacji nabrzeża w Starym Fordonie.

Przetarg na na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przebudowy nabrzeża ogłoszono 21 czerwca. W miniony piątek (6 lipca) wydział zamówień publicznych urzędu miasta zamieścił informację o unieważnieniu postępowania. Powodem było to, że nie złożono „żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu” - czytamy w dokumencie podpisanym przez dyrektor wydziału Elżbietę Michalską. Jak nas poinformowano, nie wpłynęła żadna oferta. 

Urzędnicy ogłoszą nowe postępowanie. Nastąpi to „prawdopodobniej już w tym tygodniu (po otrzymaniu z wydziału inwestycji wniosku o skierowanie sprawy zamówienia publicznego [...] do komisji przetargowej” - informuje Magdalena Sikora z wydziału zamówień publicznych UMB. 

Nad brzegiem Wisły, na przedłużeniu ul. Frycza-Modrzewskiego, ma powstać fragment umocnionego nabrzeża, które pozwoli na cumowanie i wodowanie mniejszych łodzi oraz korzystanie z transportu wodnego. Ma to być również miejsce rekreacji dla mieszkańców. Jak deklarują urzędnicy, inwestycja ma przede wszystkim wzmocnić potencjał Starego Fordonu, który znów „zwraca się ku Wiśle”.

Więcej czytaj: Stary Fordon bardziej „wiślany”. Będzie umocnione nabrzeże 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor