Wydarzenia 14 wrz 2020 | kp
Tak bawiliście się z Zieloną Drużyną! [FOTORELACJA Z PIKNIKU W MYŚLĘCINKU]

fot. Anna Kopeć

W niedzielę (13 września) na polanie Różopole w Myślęcinku odbył się „Zielony piknik”. Na uczestników czekały liczne atrakcje: m.in. warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków, „eko” koło fortuny i escape room.

Niedziela w Myślęcinku upłynęła pod znakiem ekologii i dobrej zabawy. Mieszkańcy Bydgoszczy, zwłaszcza ci najmłodsi, chętnie uczestniczyli w wydarzeniu przygotowanym przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Na polanie Różopole pojawili się członkowie „Zielonej Drużyny” – żółw Eustachy, sowa Natalia i żaba Łęgusia, którzy umilali czas uczestnikom pikniku. 

fot. Anna Kopeć

Dzieci podczas wydarzenia projektowały torbę wielokrotnego użytku, wykonywały ekobiżuterię oraz ekologiczne kosmetyki. Poza tym można było wykazać się wiedzą z zakresu ochrony środowiska. 

fot. Anna Kopeć

Organizatorzy przygotowali wiele różnych atrakcji. Oprócz udziału w warsztatach można było także zakręcić kołem fortuny i spróbować sił w zabawie typu „escape room”. Do dyspozycji najmłodszych były także dmuchane place zabaw. 

fot. Anna Kopeć

Bydgoszczanie przyłączyli się również do recyklingowej akcji. Dużą popularnością cieszył się punkt, w którym mogli wymieniać surowce wtórne na sadzonki roślin.

fot. Anna Kopeć

Przyglądano się także pokazom udzielania pierwszej pomocy oraz prezentacji sprzętu strażackiego.

fot. Anna Kopeć

Ekologiczny piknik odbył się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej realizowanej na rzecz projektu „Remediacja terenów zanieczyszczonych w rejonie dawnych Zakładów Chemicznych »ZACHEM« w Bydgoszczy w celu likwidacji zagrożeń zdrowotnych i środowiskowych, w tym dla obszaru Natura 2000 Dolina Dolnej Wisły oraz Morza Bałtyckiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 

kp Autor