Wydarzenia 27 maj 2020 | Krzysztof Drozdowski
Działacze PO łamią prawo i zbierają podpisy. TVP.info ujawnia nagranie

kadr z mat. tvp.info

Działacze Platformy Obywatelskiej nie kryją się z nielegalną zbiórką podpisów poparcia kandydatury Rafała Trzaskowskiego na prezydenta. Portal tvp.info ujawnił sensacyjne nagranie.

Dziennikarze portalu tvp.info otrzymali sygnał o dwóch miejscach w których odbywa się nielegalna zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego na prezydenta. Postanowili sprawdzić jeden z adresów.

- Informację o nielegalnej zbiórce podpisów udało nam się potwierdzić na miejscu. Udaliśmy się tam, pytając, gdzie możemy złożyć podpis. Pani pracująca w biurze rachunkowym zaprosiła nas do środka i poinstruowała, gdzie i jak listę wypełnić. Biuro prowadzi radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Manarczyk, której w kampanii samorządowej osobistego poparcia udzielił Rafał Trzaskowski - czytamy na portalu.

Największa partia opozycyjna nie musiałaby zbierać nowych podpisów, gdyby utrzymała kandydaturę Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Wszyscy kandydaci, którzy zostali przez PKW zarejestrowani w wyborach prezydenckich są automatycznie zwolnieni z konieczności ponownej zbiórki. Jednakże przez wycofanie swojej kandydatki, której notowania sondażowe spadły nawet do 4 procent, działacze partyjni ponownie muszą wykazać się swoimi umiejętnościami zbierania podpisów. Jak widać na nagraniu ujawnionym przez portal, pomimo że nie została wyznaczona jeszcze data nowych wyborów zbiórka podpisów już się rozpoczęła.

Takich ewidentnych dowodów nie udało się na razie zgromadzić przy zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa w sprawie zbierania podpisów w Urzędzie Miejskim w Świeciu. Według naszego informatora miał to czynić wiceburmistrz Świecia Paweł Knapik. Sprawę bada tamtejsza Komenda Policji.

O sprawie można przeczytać tutaj: Nowe informacje o zbiórce podpisów w Urzędzie Miejskim w Świeciu

Materiał video można zobaczyć pod poniższym linkiem:

Materiał tvp.info

 

 

Inf. na podst. tvp.info

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.