Wydarzenia 27 maj 2020 | kd
Nowe informacje o zbiórce podpisów w Urzędzie Miejskim w Świeciu

fot. Anna Kopeć

Wracamy do sprawy zawiadomienia o nielegalnej zbiórce podpisów, która miała odbywać się w Urzędzie Miejskim w Świeciu. Jak wskazuje nasz informator, wiceburmistrz miał osobiście zbierać podpisy pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.

Do redakcji w minionym tygodniu wpłynęła informacja o organizowanej przez wiceburmistrza Świecia nielegalnej zbiórce podpisów. Nasz artykuł (Czy zastępca burmistrza Świecia zbierał nielegalnie podpisy? Policja prowadzi śledztwo) wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko czytelników i oburzonych mieszkańców Świecia, ale także mediów ogólnopolskich:

TVP Bydgoszcz - Czy zastępca burmistrza Świecia zbierał nielegalnie podpisy pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego?

TVP.info - Media: Czy wiceburmistrz zbierał nielegalnie podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego?

Radio Zet - Zbierali nielegalnie podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego? Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Swiecie.-Zbierali-nielegalnie-podpisy-pod-kandydatura-Trzaskowskiego-Policja-wyjasnia

Wpolityce.pl - Czarne chmury nad kandydatem KO. Nielegalna zbiórka podpisów pod kandydaturą Trzaskowskiego? Policja wszczęła dochodzenie

Nowe Świecie - Czy ktoś zbierał nielegalne podpisy na Trzaskowskiego? Sprawdza policja w Świeciu

Najwyższy Czas - Trzaskowski może mieć problemy. Gronkiewicz-Waltz mówiła prawdę? Wpłynęły trzy zawiadomienia o popełnianiu przestępstwa

WNP.pl - Kujawsko-pomorskie: Policja sprawdza, czy zbierano podpisy pod kandydaturą na prezydenta

Według naszego informatora wiceburmistrz Paweł Knapik miał osobiście zbierać podpisy w biurach Urzędu Miejskiego. To miało nie spodobać się jednemu z pracowników, który 18 maja złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wskazał w nim bezpośrednio na osobę wiceburmistrza jako odpowiedzialną za organizację zbiórki. Zastępca burmistrza w rozmowie z nami jednak zaprzeczył, że miał cokolwiek wspólnego z organizacją zbiórki. Sprawę bada Komenda Policji w Świeciu. Ma na to 30 dni od momentu złożenia zawiadomienia.

Rafał Trzaskowski w swoim tournée odwiedził ostatnio również Stargard, gdzie podczas spotkania nagrana została rozmowa posła Słowomira Nitrasa z młodym działaczem partyjnym, który miał dostarczyć „czyste karty”.

22 maja prezydent Warszawy odwiedził również Solec Kujawski, gdzie spotkał się z tamtejszą burmistrz oraz prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim.

kd Autor