Aktualności 7 lut 2020 | Redaktor
4000 psów 328 ras. Międzynarodowa wystawa w Bydgoszczy

fot. Organizator wystawy

Przyszły weekend (15-16 lutego) zapowiada się w naszym mieście bardzo atrakcyjnie dla wielbicieli psów rasowych, bowiem do hali Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego przybędzie 4000 psów reprezentujących 328 ras.

Owczarki Niemieckie, Szetlandzkie, Psy Gończe i Posokowce, Retrievery, Buldogi Angielskie, Chihuahua i wiele innych psów rasowych będziemy mogli podziwiać za tydzień w naszym mieście. Ponadto odbędą się pokazy agility – sportu, który polega na pokonywaniu przez psa, prowadzonego przez swego opiekuna – trenera, trudności w jak najszybszym czasie. Tradycyjnie podczas imprezy będzie prowadzona zbiórka na rzecz bezdomnych psów ze schroniska na Osowej Górze.

fot. Organizator wystawy

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w randze CACIB (Certificat d’Aptitude AU Championnat International de Beauté, czyli Międzynarodowy Certyfikat Wystawowego Championa Piękności) zgromadzi czworonogi z 22 krajów, które oceniać będzie 19 sędziów z Polski, Czech, Węgier, Rosji, Litwy, Ukrainy i Szwajcarii. W nadchodzący weekend będzie możliwość zobaczenia przedstawicieli wszystkich 10 grup FCI (Międzynarodowa Federacja Kynologiczna), ale nie tylko, ponieważ zostaną też zaprezentowane rasy nowe, jeszcze nieuznane, w tym Polskiego Spaniela Myśliwskiego.

Początek pierwszej prezentacji rozpocznie się w sobotę o godz 10.00, a zakończy finałami o godz. 15.00. Od godz 16.00 do 19.00 z kolei potrwa wystawa psów południowych (Psy Ozdobne i Do Towarzystwa). Tego dnia zobaczymy psy z grupy II FCI (Pinczery i Sznaucery, Molosy, Szwajcarskie Psy Górskie i Do Bydła), grupy VIII FCI (Aportery, Płochacze i Psy Dowodne – w tym Spaniele i Retrievery), grupy IX FCI (Psy Ozdobne i Do Towarzystwa).

W niedzielę natomiast od godz.10.00 do 16.00, będzie można podziwiać Polskiego Spaniela Myśliwskiego podczas wystawy tych psów połączoną z jego prezentacją przewidzianą od godz. 11.00 do godz.14.00. Tego dnia zaprezentują się psy z grup: I – Owczarki i inne psy pasterskie, z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła, III – Teriery, IV – Jamniki, V – Szpice i Psy w Typie Pierwotnym, VI – Gończe i Posokowce, VII – Wyżły, X – Charty. W międzyczasie będzie także trwała Wystawa Klubowa Spanieli i Psów Dowodnych w godzinach od 10.00 do 15.00.

fot. Organizator wystawy

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę dodatkowymi atrakcjami imprezy będą: konkurencja młodego prezentera i konkurs rysunkowy dla dzieci oraz wspomniane już pokazy agility. Będą także stoiska z karmami i gadżetami dla psów i możliwość rozmowy o czworonogach danej rasy z ich właścicielami.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor