Aktualności 29 lip 2020 | kp
Aktywne wakacje dla młodych w regionie. Ponad pół miliona rozdane

fot. Szymon Zdziebło/ kujawsko-pomorskie.pl

Wycieczki, wędrówki, obozy, warsztaty, czy zajęcia integracyjne – na to przeznaczone zostało 530 tys. zł marszałkowskiego wsparcia. Młodzi mieszkańcy regionu będą mieli okazję wziąć udział w 44 różnych inicjatywach.

Dofinansowanie na organizację atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży w regionie otrzymały fundacje, towarzystwa i stowarzyszenia, uczniowskie kluby sportowe, a także Kujawsko-Pomorski Okręg Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego.

Z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego przeznaczono na ten cel 530 tysięcy złotych. Wsparcie podzielone zostało w ramach dwóch konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych.

- Samorząd województwa dostrzega i chętnie wspiera wartościowe aktywności i działania organizacji pozarządowych. To ważni partnerzy w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego województwa, ludzie, którzy dobrze znają nasz region i potrzeby lokalnych społeczności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekty dofinansowane marszałkowskim wsparciem to m.in. zajęcia sportowe, edukacyjne oraz integracyjne dla dzieci i młodzieży z miejscowości Pruskie (powiat świecki), warsztaty z programowania dla młodych z powiatu żnińskiego, „Wakacje ze światłem”, czyli obóz fotograficzny organizowany przez Fundację „Światło” w Toruniu, obóz sportowo-rekreacyjny „Wakacje z piłką nożną” organizowany przez uczniowski klub sportowy „Jedynka AK” z Aleksandrowa Kujawskiego, warsztaty rozwojowe „Inność jest mi obca”, które przygotuje bydgoska Fundacja „Całym Sercem” oraz złaz drużyn Hufca ZHP w Toruniu.

Urząd Marszałkowski wspiera projekty organizacji pozarządowych w różnych dziedzinach – kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Na te działania przeznaczono prawie 8 mln zł, które rozdzielono w ramach 26 konkursów.

źródło: Urząd Marszałkowski (Beata Krzemińska, rzecznik prasowa)

kp Autor