Aktualności 7 cze 19:02 | Redaktor
Apelujemy o umożliwienie kształcenia lekarzy na Politechnice Bydgoskiej

fot. nadesłane

Europoseł Kosma Złotowski, radny sejmiku Jarosław Wenderlich i bydgoska radna Grażyna Szabelska wystosowali pismo do pełniącej funkcję ministra zdrowia Izabeli Leszczyny z apelem, aby umożliwić kształcenie lekarzy na Politechnice Bydgoskiej i UMK zgodnie z zapotrzebowaniem uczelni.

Przedstawiciele Prawa i Sprawieliwości zorganizowali w piątek (7 czerwca) konferencje prasową i oświadczyli:

Z Posłem do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski oraz dr Grazyna Szabelska w ramach konsultacji publicznych projektu rozporządzenia kierujemy pismo do Minister Izabela Leszczyna. Domagamy się wprowadzenia miejsc na kształcenie lekarzy na Politechnika Bydgoska oraz lekarzy-dentystów na Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. #KujawskoPomorskie #Bydgoszcz #Toruń

W liście do Leszczyny czytamy: „Już w miesiącu styczniu br. pojawiła się niepokojąca informacja, iż nowe kierunki studiów medycznych będą weryfikowane. Władze uczelni wyższych i bydgoszczanie od dłuższego czasu zabiegają o utworzenie medycyny na Politechnice Bydgoskiej, a także stomatologii na Collegium Medicum UMK”.

Poniżej pełna treść listu:

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor