Aktualności 23 lis 13:04 | kp
Basen na Miedzyniu za półtora roku. Najtańszą ofertę złożył Alstal

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Basen na Miedzyniu ma powstać przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów w Bydgoszczy. Wykonaniem tej inwestycji zainteresowanych było pięć podmiotów, wśród nich firma Alstal, która w aukcji elektronicznej zaproponowała najniższą cenę – 17,9 mln złotych.

Przetarg ogłoszono 8 maja, a oferty można było składać do 12 czerwca. Przy wyborze wykonawcy brano pod uwagę cenę (60 proc.), gwarancję (15 proc.) oraz doświadczenie osób odpowiedzialnych za przebieg prac (25 proc.). W drugim etapie przetargu zwrócono uwagę tylko na ten pierwszy czynnik. Wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał 18 miesięcy na realizację robót. 

Zrealizowaniem inwestycji zainteresowanych było pięć podmiotów. Złożone przez nich oferty opiewały na kwoty w przedziale od 20 do nawet 32 milionów złotych. Wszystkie firmy zaoferowały 7-letnią gwarancję.

W drugim etapie przetargu brano pod uwagę wyłącznie cenę. W czasie elektronicznej aukcji najniżej – na 17,9 mln zł – prace wyceniła firma Alstal, która jest odpowiedzialna m.in. za budowę Astorii i lodowiska w Bydgoszczy. – Po ostatecznej weryfikacji ofert możliwe będzie podpisanie umowy. Na rozstrzygnięcie postępowania rezerwowaliśmy 19 mln zł – podaje Urząd Miasta.

fot. UMB

Basen na Miedzyniu będzie dwukondygnacyjnym obiektem o powierzchni blisko 1600 metrów kwadratowych. Jego najważniejszą częścią będzie basen o wymiarach 25 x 12,5 m, z regulowanym dnem (głębokość 1,2–1,8 m). Niecka basenu zostanie wyposażona w tuleje z podnośnikiem samobieżnym dla osób niepełnosprawnych.

Poza tym obiekt wyposażony będzie w dwa brodziki o głębokości 15–30 cm z atrakcjami dla najmłodszych. Na mieszkańców, którzy będą się chcieli zrelaksować, czekać będą wanny SPA w strefie oddzielonej od basenu oraz w strefie fitness. Wykonawca zobowiązuje się także do wykonania dróg dojazdowych, miejsc parkingowych, chodników, monitoringu i oświetlenia.

Basen w liczbach:

• 1 558 metrów kwadratowych powierzchni
• 326 metrów kwadratowych powierzchni luster wody
• 120 osób jednocześnie będzie mogło korzystać z obiektu
• 25x12,5 m – wymiary niecki basenu sportowego
• 2 kondygnacje

źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy, inne

kp Autor