Aktualności 22 sty 12:27 | Redaktor
Bezpłatny dowóz na szczepienie dla osób z niepełnosprawnościami

fot. ilustracyjna, Pixabay

Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, do punktu szczepień przeciwko COVID-19 może dowieźć zorganizowany przez miasto transport. Pomoc adresowana jest do osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Transport umawiany jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod numerem 52 58 58 686. Podczas rozmowy należy wskazać termin i miejsce szczepienia; transport obejmuje przejazd z domu do przychodni oraz powrót po szczepieniu.
 
Z bezpłatnego dowozu, zgodnie z zaleceniem wojewody, mogą skorzystać osoby niepełnosprawne oraz starsze mające problem z samodzielnym dotarciem do przychodni.

Pomoc przysługuje osobom:

  • w grupie 70 plus, mających trudności w poruszaniu, bez możliwości samodzielnego dotarcia na szczepienie
  • posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniem.

Osoby mające trudności z poruszaniem się mogą skorzystać z usługi ze swoim opiekunem. W pojeździe znajduje się również miejsce do przewożenia wózków inwalidzkich. Usługa nie obejmuje osób leżących, wymagających transportu medycznego.

Obecnie trwają zapisy seniorów na szczepienia; jako pierwsza rozpoczęła się rejestracja osób powyżej 80. roku życia, a od piątku 22 stycznia zapisywać się mogą osoby, które ukończyły 70 lat. Początek szczepień tej grupy zaplanowano na 25 stycznia.

Więcej o tym, jak zapisać się na szczepienie, czytaj tutaj.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor