Aktualności 28 wrz 09:52 | Łukasz Kulpa
Bydgoska Policja rośnie w siłę.  Nowe komisariaty i siedziba Komendy Miejskiej

fot. Łukasz Kulpa / Benedykt Partyka KFS

Mieszkańcy Bydgoszczy mogą się czuć bezpiecznie. Plany modernizacji służb mundurowych w Polsce dzięki politykom Prawa i Sprawiedliwości stają się wreszcie faktem. Po małych miejscowościach, gdzie wcześniej likwidowano posterunki powstały nowe. Teraz czas przyszedł na duże miasta. Bydgoszcz zyska nowy komisariat, zmienią się też siedziby innych jednostek.

Kolejne obietnice wyborcze złożone przez polityków Prawa i Sprawiedliwości wchodzą w życie. Wielka modernizacja służb mundurowych oraz odbudowa wcześniej zlikwidowanych komisariatów Policji w całym kraju postępuje. W pierwszej kolejności Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji postawiło na mniejsze ośrodki, gdzie wybudowano nowe komisariaty lub posterunki. Teraz przyszedł czas na większe ośrodki w tym Bydgoszcz.  

W najbliższych miesiącach Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy wzbogaci się o nowo wybudowany i niezależny Komisariat Policji na Osowej Górze przy ulicy Sardynkowej.  

 

CZYTAJ TAKŻE: NOWY SPRZĘT POLICJI

Kolejne zmiany będą dotyczyły organizacji. Obecny budynek Komendy Miejskiej Policji na Wzgórzu Wolności przejmie Komisariat Policji Szwederowo, natomiast Komenda Miejska zostanie przeniesiona do dawnej siedziby Oddziałów Prewencji Policji mieszczącej się przy ul. Chodkiewicza w Bydgoszczy.  

Dlaczego akurat w Bydgoszczy?  

Plan modernizacyjny zakłada restrukturyzację wszystkich jednostek w Polsce, niemniej to właśnie w Bydgoszczy od kilku lat aktywnie zabiegali o to społecznicy z Krajowego Forum Samorządowego. Benedykt Partyka stojący na czele KFS w rozmowie z nami przyznaje: 

Było warto zabiegać o powstanie Komisariatu na Osowej Górze. Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Mieliśmy w tym swój udział i mamy satysfakcję. Dzięki Ministrowi Łukaszowi Schreiberowi również wiele kwestii udało się przyśpieszyć . Wiele lat temu udało się wywalczyć budowę obecnej siedzimy Komendy Miejskiej Policji na Wzgórzu Wolności. Takie inwestycje powinny byc powodem do radości dla mieszkańców. 

Na zdjęciu Benedykt Partyka - Prezez Krajowego Forum Samorządowego

O powatanie komisariatu na Osowej Górze zabiegali również członkowie rady osiedla podlegającej pod Urząd Miasta Bydgoszczy. 

Komisariat jest u nas potrzebny od zaraz – mówi Radosław Ginther, przewodniczący Rady Osiedla Osowa Góra. – W przeszłości był u nas jedynie rewir dzielnicowych, a to nie to samo. Na osiedlu mieszka 15 tysięcy osób, a to jak małe miasteczko. Nasz teren podlega pod komisariat policji Błonie. Tamtejsi policjanci muszą pilnować porządku i bezpieczeństwa na terenie całej zachodniej części Bydgoszczy - mówi Radosław Ginther przewodniczący RO.

Przypomnijmy, iż obecnie pod KMP na terenie Bydgoszczy podlega pięć komisariatów tj. Komisariat Wyżyny, Szwederowo, Błonie - Osowa Góra, Śródmieście oraz Fordon. Kiedy nowe budynki zostaną doposażone i oddane do użytku swoją siedzibę zmieni Komisariat Szwederowo, który obecnie mieści się przy ul. Toruńskiej, Komenda Miejska zostanie przeniesiona na ul. Chodkiewicza, natomiast Komisariat Błonie zostanie oddzielony od Osowej Góry.  

Budynek zostanie wyposażony w niezbędne instalacje i przyłącza. Całość terenu zyska nowe ogrodzenie i zostanie zagospodarowana miejscami postojowymi, drogami dojazdowymi i zielenią. Obiekt przy Sardynkowej będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prace prowadzi bydgoska firma BWJ Inwestycje. Całkowity koszt inwestycji to 3,2 mln zł i jest ona objęta pięcioletnią gwarancją.

CZYTAJ TAKŻE: NOWY SPRZĘT POLICJI

 

Łukasz Kulpa

Łukasz Kulpa Autor

Specjalizuje się w kampaniach wyborczych. Doradza politykom i sztabom.